NBA LIGA

'Preljubnik' Tony Parker 'sredio' Hornetse

06.12.2010 u 09:32

Premda je igrao tek tri trećine i to je bilo dovoljno Parkeru da gotovo sam pobjedi Hornetse. Osim Spursa uspješni su bili i Knicksi, Celticsi i Nuggetsi

Košarkaši New York Knicksa nastavljaju nizati gostujuće pobjede. U susretu protiv Toronto Raptorsa slavili su 116:99 ubilježivši sedmi uzastopni gostujući trijumf. Posljednji put sedam pobjeda u nizu na gostovanjima Knicksi su imali prije 15 godina. I ovoga puta Knickse je predvodio Amare Stoudemire koji je 15 od 31 koša zabio u posljednjoj četvrtini. Bila je to njegova četvrta utakmica u nizu na kojoj je zabio više od 30 koševa.

'Stvarno smo odigrali odlično, no ova momčad ima još mnogo prostora za napredak', kazao je Stoudemire koji ove sezone ima prosjek od 24.6 koševa. Wilson Chandler je dodao 21 koš, Raymond Felton je ubacio 18 koševa uz 8 asistencija, dok je Landry Fields ubilježio 15 koševa i 10 skokova. U redovima Toronta istaknuo se Jerryd Bayless sa učinkom sezone od 23 koša, dok je Amir Johnson zabio 22 koša, uz 16 skokova.

Pobjednički niz nastavio je i Boston. Trijumfom protiv New Jersey Netsa 100:75 Celticsi su ostvarili sedmu uzastopnu pobjedu. Ključnom se pokazala druga četvrtina koju je Boston dobio sa 18 koševa razlike (30:12) pa je ostatak utakmice bilo tek odrađivanje posla. Nate Robinson je postigao 21, Glen Davis 16, a Kevin Garnett 13 koševa, dok je prvi strijelac Netsa bio Jordan Farmar sa 16 koševa.

Denver je također nanizao sedam pobjeda. Posljednju protiv Memphisa 108:107. Bila je to ujedno i 999. pobjeda u karijeri za Georgea Karla. Nuggetse je predvodila trojka Nene Hilario (27 koševa, 11 skokova), Arron Afflalo (25) i Carmelo Anthony (13), dok su se u suparničkim redovima izdvojili Rudy Gay (24) i Mike Conley (19 koševa, 9 asistencija).

San Antonio Spursi i dalje imaju najbolji skor u ligi. U susretu protiv New Orleans Hornetsa slavili su 109:84 ubilježivši 17. pobjedu sezone uz svega tri poraza. Spurse je predvodio 'preljubnik' Francuz Tony Parker sa 19 koševa, premda je cijelu posljednju četvrtinu proveo na klupi. Još šest igrača su imala dvoznamenkasti broj koševa, najviše Matt Boner (14) i Richard Jefferson (13).