POBJEDE FAVORITA

Dobra večer za Miami, Boston i Lakerse

18.11.2010 u 11:19

Na NBA parketima odigrano je deset utakmica, a treba izdvojiti pobjede LA Lakersa, Miami Heata te Boston Celticsa

Košarkaši New Orleans Hornetsa uzvratili su Dallas Mavericksima za prvi poraz u sezoni koji su doživjeli dva dana ranije svladavši ih na svom parketu sa 99:97.

Susret ovih dviju momčadi u Dallasu u ponedjeljak završio je pobjedom Mavsa od 98:95, čime su Hornetsi u devetom nastupu ove sezone doživjeli prvi poraz, a uzvrat u New Orleansu ponovno je bio neizvjestan do posljednjih trenutaka. Kod rezultata 98-97 za domaće David West je odličnom obranom prisilio Dirka Nowitzkog na pogrešku, a potom je 1.9 sekundi prije kraja pogodio jedno od dva slobodna bacanja i tako postavio konačni rezultat utakmice. West je susret završio sa 17 ubačaja, dok je Hornetse predvodio Chris Paul sa 20 poena i 11 asistencija. Nowitzki je sa 29 koševa i 9 skokova bio prvo ime u sastavu gostiju.

S omjerom 9-1 uz Hornetse vrh lige drže i San Antonio Spursi koji su u svojoj dvorani svladali Chicago Bullse sa 103:94. Ključna je bila treća četvrtina koju su domaći dobili sa 37-12 i tako minus od 10 koševa s poluvremena pretvorili u svojih plus 15. Prvo ime domaćih bio je Tony Parker koji je ubacio 21 poen usprkos privatnim problemima, odnosno tomu što je njegova supruga, glumica Eva Longoria podnijela zahtjev za rastavu. Emanuel Ginobili dodao je 20, a Tim Duncan 16 koševa uz 18 skokova za pobjednike, dok je Bullse predvodio Derrick Rose (33).

Prvaci Los Angeles Lakersi stigli su do 10. pobjede u sezoni lako se obračunavši na gostovanju s Detroit Pistonsima koje su svladali sa 103:90. Kobe Bryant (33) i Pau Gasol (25, 12 skokova) ponudili su previše za domaće kod kojih je najefikasniji bio Rodney Stuckey (18).

I prošlosezonski finalisti, Boston Celticsi lakoćom su ostvarili novu pobjedu kojom su zadržali prvo mjesto u Istočnoj konferenciji, na svom su parketu svladali Washington Wizardse sa 114:83. Paul Pierce (23) predvodio je Celticse, a Nick Young (20) Wizardse.

Zvjezdana momčad Miami Heata pregazila je Phoenix Sunse sa 123:96. Chris Bosh ubacio je 35 koševa za Heat i to u prve tri četvrtine, dok je Steve Nash (17) bio prvi strijelac Sunsa.