BEZ NAJBOLJEG IGRAČA

Nedodirljiva Cedevita srušila i Cibonu

15.10.2010 u 22:28

U susretu trećeg kola regionalne košarkaške NLB lige Cedevita je u dvorani Sutinska vrela pobijedila Cibonu 70:68 (23:15, 22:8, 15:21, 10:24)

Bila je to utakmica u kojoj je Cedevita, bez svog predvodnika Marina Baždarića, na poluvremenu imala 22 koša viška (45:23), a na koncu je jedva spasila pobjedu. Cibona je u drugom poluvremenu uspjela smanjiti veliki zaostatak, a u zadnjoj minuti je Tomislav Zubčić kod rezultata 69:67 imao dva slobodna bacanja i priliku izjednačiti no nije uspio.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Corsley Edwards sa 18 koševa i 12 skokova te Tomislav Petrović sa 10 koševa, a Cibonu su predvodili Leon Radošević sa 20 koševa, 12 skokova, pet oduzetih lopti i dvije blokade te Bojan Bogdanović i Rok Stipčević sa po 18 koševa.

Bila je to treća pobjeda Cedevite koja sada vodi na ljestvici zajedno s Olimpijom, a Cibona je upisala drugi poraz uz jednu pobjedu.