NBA

Kriza Toronta se nastavlja, Ukić skromno

08.02.2009 u 10:00

Teške poraze upisali su Denver Nuggetsi i Atlanta Hawksi. Toronto Raptorsi našeg Roka Lenija Ukića još su u crnoj seriji. Protiv Memphis Grizzliesa upiali su šesti uzastopni pora

Iako je ogled New Jersey Netsa i Denver Nuggetsa sugerirao neizvjesnu utakmicu, Netsi su do pobjede došli igrajuči 's jednom rukom'.  Netsi su bili sjajni, i s čak 44 koša razlike (114:70) potukli su Denver.

'Možemo igrati protiv jakih momčadi čvrstu i dobru košarku, ali to moramo ponavljati protiv svih. Razgovarali smo međusobno o visokoj razini igranja i moramo zadržati tu konstantnost jer kvalitetu imamo za doigravanje', rekao je Vince Carter.

Uvjerljiv poraz 97:121, doduše ne kao Nuggetsi, upisali su i košarkaši Atlante na svom parketu protiv LA Clippersa. To je Hawksima najteži poraz ove sezone. Al Thornton s 31 poenom, sedam asistencija i šest skokova bio je najbolji kod Clippersa, a 25 poena i devet skokova dodao je Zach Randolph. Kod domaćina po 17 poena ubacili su Joe Johnson i Marvin Williams dok je 16 poena i 15 skokova dodao Josh Smith.

Toronto Raptorsi našeg Roka Ukića izgubili su šestu uzastopnu utakmicu. Na gostovanju u Memphisu potukao ih je O.J. Mayo koji je u posljednjoj četvrtini ubacio 12 poena i odveo Memphis do pobjede 78:70. Kanađani su igrali bez Chrisa Bosha.

Dirk Nowitzki, s 44 koša bio je prvi čovjek u pobjedi Dallasa nad Chicago Bullsima. Osim velikog broja koševa ukupno, Nowitzki je ubacio 14 od 18 poena Bullsima u produžetku uključujući i ključna slobodna bacanja tri sekunde prije kraja produžetka.

Rezultati:
Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 78:70 (Roko Leni Ukić za 16 minuta igre 2 poena, šut 1:4, 3 skoka, asist)
Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers 97:121
Philadelphia 76ers - Miami Heat 94:84
New Jersey Nets - Denver Nuggets 114:70
Houston Celtics - Minnesota Timberwolves 107:90
Dallas Mavericks - Chicago Bulls 115:114 (produžetak)
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 121:126