Košarkaši mirno s Jordanom, 'Peka' prazna

• Autor: Borut Šips
  • 22.8.2010 14:56:22
  • 21.8.2010 23:57:56

Hrvatska košarkaška reprezentacija u drugom je kolu zadarskog turnira svladala Jordan rezultatom 85:75 i u nedjelju će protiv Rusije igrati za prvo mjesto na turniru. Tribine su bile neočekivano puste

Rezultat zorno pokazuje da Hrvatska nije bila u svom najboljem izdanju, ali u prvom poluvremenu izabranici Jokea Vrankovića su poveli sa 15 razlike i tako već upisali očekivanu pobjedu. U nastavku se dogodio vidljiv pad, što su gosti iz košarkaško skromnog dijela svijeta iskoristili za priključak.

Sredinom posljednje četvrtine došli su na sedam koševa zaostatka, no tada se Hrvatska razbudila i izostala je neizvjesna završnica. Najbolji strijelci u našim redovima bili su Lončar sa 16 i Bogdanović sa 13 koševa, dok se kod Jordanaca istaknuo Abaas sa 21 košem.

Na tribinama je bilo iznimno malo gledatelja i, ako se situacija protiv Rusije kardinalno ne popravi, Hrvatska će izgubiti i jedno od zadnjih utočišta u kojima je košarkaška selekcija mogla računati na istinsku podršku.