VELIMIR PERASOVIĆ

'Uvijek kad imamo ovakvu atmosferu igramo dobro'

28.01.2009 u 21:49

Cibona je drugi krug Eurolige otvorila pobjedom u Draženovom domu protiv Siene 88:81. Mada bi na to imao puno pravo, trener Cibone Velimir Perasović nije opijen pobjedom nad vrlo jakim talijanskim kolektivom, no zato je pohvalio navijače koji su nosili 'vukove' kad je to bilo potrebno

Pod Tornjem mogu biti zadovoljni. Nakon Panathinaikosa i Barcelone, Cibona je tek treća momčad koja je ove sezone pobijedila Montepaschi, dok u talijanskom prvenstvu momčad iz Siene još ne zna za poraz.

Uobičajena konferencija nakon utakmice protekla je mirno i bez euforije Velimira Perasovića

'Svi su imali priliku vidjeti kakva je Siena momčad i s kakvom lakoćom igra, pa se ponekad čini da ih je nemoguće dobiti. Uspjeli smo zahvaljujući tome što smo u drugom djelu bili raspoloženi u napadu, te smo u tom djelu igrali zonu koja se na kraju isplatila i pokazala se kao ključ pobjede.'

Cibona je u prvom dijelu bila puno slabija nego u drugom:

'Mislim da smo previše respektirali Montepaschi, te su zbog toga moji igrači igrali slabije. U drugi dio smo krenuli čvršće, pa su nam i ušli neki koševi, tako da nam je to dalo energiju da igramo bolju obranu prije svega, a onda i sve ostalo. U prvom poluvremenu Montepaschi je bio dominantan u svakom segmentu igre i, da smo igrali u Sieni, vjerojatno bi oni imali razliku od 20 poena. Ovako smo držali priključak, a u igru nas je vratila velika želja i srce.'

U prvom dijelu je Rozić bio taj koji je pogodio nekoliko ključnih poena, ali je u drugom eksplodirao Kus, koji je postigao 18 poena:

'Slažem se. Rozić je u prvom dijelu postigao bitne koševe te ukrao par lopti, a u nastavku je krenulo Kusu koji u prvih 20 minuta nije postigao nijedan koš, a u drugom dijelu je zabio njih 18. Također je dobar bio i Calloway, no on uvijek igra dobro doma, a mi moramo napraviti da i kući i na gostovanjima igra isto.'

Perasović nije zaboravio naglasiti koliko su gledatelji pomogli momčadi:

'Uvijek kad imamo ovakvo navijanje i punu dvoranu, moji igrači igraju bolje, jer u takvim atmosferama igrač daje i više nego što misli da može. Nažalost, u NLB ligi igramo pred tisuću ljudi i nema takve atmosfere.'

Bez obzira na bitnu i vrijednu pobjedu izvojevanu nad Montepaschijem, Perasović je već mislima bio okrenut Union Olimpiji.

'Naravno da mi je drago da smo dobili ovu utakmicu, ali više se bojim one u subotu protiv Union Olimpije. Volio bih kad bismo protiv njih imali ovakvu atmosferu', završio je Perasović.

Nakon njega, pred novinare je izašao trener talijanske momčadi Simone Pianigiani

'Čestitam Ciboni na zasluženoj pobjedu. Utakmicu su odlučili detalji u kojima je zagrebačka momčad bila bolja. U prvom dijelu smo mi bili bolji, ali u drugom su nas potpuno nadigrali. Cibona je imala 14 slobodnih bacanja više, a takva momčad kakva je Cibona to ne promašuje. Također, oni su jako iskusna momčad koja se bolje prilagodila ovakvom suđenju.'