PRVA UTAKMICA FINALA

LA Lakersi nadigrali Boston Celticse

04.06.2010 u 08:57

Los Angeles Lakersi pobjedom su započeli obranu naslova prvaka NBA-a, svladavši u četvrtak sa 102:89 Boston Celticse u prvoj utakmici finala doigravanja na domaćem parketu u Staples Centru

Kobe Bryant postigao je 30 koševa, Španjolac Pau Gasol imao je 23 koša i 14 skokova, a Ron Artest dodao je 15 koševa.

Paul Pierce je postigao 24 za Boston, koji nije mogao dostići dvoznamenkasto vodstvo Lakersa kroz veći dio drugog dijela igre, opterećene s 54 osobne greške.

Lakersi su započeli četvrtu četvrtinu s 20 poena prednosti, koja je pala na 11, no Celticsi nisu uspjeli smanjiti.

Ray Allen postigao je 12 poena u 27 minuta, nakupivši osobne greške dok je pokušavao čuvati Bryanta.

LA Lakersi došli su do rezultata 9-0 kod kuće u playoffu, i do 12. pobjede kod kuće u doigravanju, ako se računa i prošla sezona.

Druga utakmica finala igra se u nedjelju u Staples Centru u Los Anglesu, a nadmetanje za prvaka NBA-a potom se seli u Boston.