PALA CRVENA ZVEZDA

Veliki preokret Cibone za trijumf u Beogradu

24.01.2009 u 22:16

U 19. kolu regionalne košarkaške lige Cibona je nakon deset godina u Beogradu svladala Crvenu zvezdu 79:76. Zadar je bio bolji od Hemofarma 89:75, a Zagreb od Heliosa 78:71.

Košarkaši Cibone stigli su do iznimno važne pobjede u Beogradu u utrci za Final Four. Oni su na poluvremenu zaostajali velikih 17 koševa (31:48), no u drugom dijelu su počeli sustizati prednost srpskog predstavnika, u posljednje dvije minute ga i prestići, te tako doći do 13. trijumfa u ovom natjecanju.

'Vukove' je do pobjede predvodio Anderson sa 22 koša, Prkačin je dodao 13, a Troha i Andrić po 12. Kod Zvezde, kojoj je to bio tek treći poraz, najprecizniji je bio Lawrence sa 16.

U Jazinama je Zadar na poluvremenu gubio 48:40, ali je u drugom dijelu u potpunosti slomio goste i ostao u dobroj poziciji za Final Four. Bilo je 89:75, a najefikasniji u sastavu Zadra bio je Todor Gečevski sa 19 koševa, dok je kod Hemofarma Milan Mačvan postigao 19. Nakon 19. kola Zadar ima 13 pobjeda i šest poraza, a Hemofarm 14 pobjeda i pet poraza.

Zagreb CO je na svom terenu u Trnskom svladao Helios sa 78:71. Najefikasniji u sastavu Zageba bio je Krunoslav Simon sa 29 koševa, dok je kod Heliosa Nicholas Jacobson postigao 26 poena. Obje momčadi imaju po četiri pobjede i 15 poraza.

Split  je izgubio na gostovanju u Ljubljani kod Union Olimpije sa 75:83. Bio je to 13 poraz 'žutih' kod kojih je najefikasniji bio je Eddie Shannon sa 20 koševa, dok je Olimpiju predvodio Lorinza Harrington sa 27 poena.