DVOBOJ 13. KOLA PH

Cibona ponizila Zadar i uzela mu 'jedinicu'

12.05.2010 u 19:30

Košarkaši Cibone porazili su Zadar sa 91:68 (21:15; 20:15; 21:17; 29:23) te su, kolo uoči doigravanja, preuzeli vrh tablice

U najvećem derbiju hrvatske košarke, koji bi trebao odlučivati i o prvom mjestu uoči doigravanja (naravno, ako Cibona ne izgubi u posljednjem kolu), neizvjesnost je trajala tek desetak minuta. Zadar je u prvoj četvrtini bio bolji suparnik, ali prije svega jer se cibosi još uvijek nisu 'naštimali'.

Kada je Gordon tircom otvorio drugu četvrtinu i odveo svoju momčad na 24:15 te kada je Radošević, vrlo dobar večeras, dodao još dva koša za 26:15, gosti su jednostavno pukli. Najzaslužnija za takav rasplet bila je odlična igra Cibone u obrani, a na što se nadovezao i velik broj pucački raspoloženih 'vukova'. Pogađali su i Bagarić i Radošević i Gordon, ali i svi ostali igrači koji su bili na parketu. Potpuni slom Zadrani su doživjeli na otvaranju treće četvrtine. Gotovo pet minuta nisu zabili koš i Cibona je od plus 11 (41:30) otišla na 19 koševa razlike (49:30). Ostatak utakmice bio je tek odrađivanje posla za Cibonu.

A iako su ga odrađivali, u svom ritmu nisu popuštali jer početkom četvrte četvrtine prednost 'vukova' popela se na plus 28 (74:47). Na kraju je bilo 91:68, a Cibona je na vrhu tablice prestigla Zadar i s velikom vjerojatnošću u play-off će ući s prvog mjesta.

Najefikasniji igrači u Ciboninim redovima bili su Leon Radošević sa 20 koševa, Dalibor Bagarić sa 14 koševa i 4 skoka, Lukša Andrić sa 12 te Bojan Bogdanović sa 11 koševa. Zadar su predvodili Hrvoje Perić sa 23 koša, Tomislav Ružić je dodao 17, a Rok Stipčević 10 koševa.

Rezultati susreta 13. kola košarkaške Lige za prvaka:

Cibona - Zadar 91:68
Svjetlost - Zagreb CO 76:98

Igrano u utorak:
Zabok - Cedevita 77:96
Trogir - Darda 91:89

Poredak: Cibona (11-2), Zadar (11-2), Cedevite (10-3), Zagreba CO (9-4), Zabok (4-9), Svjetlost (4-9), Trogir (2-11), darda (1-12)

Parovi zadnjeg kola: Zagreb CO - Cibona, Darda - Zabok, Zadar - Trogir, Cedevita - Svjetlost