Tomić briljirao, Real izgubio

• Autor: D. K./Hina
  • 31.3.2010 8:23:45
  • 30.3.2010 23:02:01

Španjolska Caja Laboral i poljski Asseco Prokom uspjeli su smanjiti zaostatak u četvrtfinalu košarkaške Eurolige na 1-2 u pobjedama, a beogradski Partizan na svom parketu bio je bolji od Maccabija 81:73 i tako poveo u seriji 2:1. Iako je pružio briljantnu partiju, Ante Tomić i njegov Real poraženi su u Madridu od Barcelone 73:84 te je tako katalonski klub došao u vodstvo u seriji 2:1

U trećoj utakmici četvrtfinala Caja Laboral na domaćem terenu pobijedila je moskovski CSKA 66:53. Kod domaćina hrvatski reprezentativac Stanko Barać odigrao je 10 minuta te upisao četiri skoka i jednu asistenciju, a Zoran Planinić u dresu CSKA u 17:30 minuta ostvario dva koša, jedan skok i jedno dodavanje.

Asseco Prokom je kod kuće svladao Olympiacos 81:78, a Nikola Vujčić je za goste odigrao 20 minuta ubilježivši 13 koševa, jedan skok i jednu asistenciju.

Partizan je na svom parketu pobijedio izraelski Maccabi 81:73 i tako poveo u seriji 2:1. Već u prvoj četvrtini beogradska je momčad slomila otpor Maccabija te je prvih deset minuta napravila razliku 26.17, da bi do poluvremena se razlika popela na 47:34- Do kraja utakmice domaćini su s lakoćom održavali prednost te tako došli na korak do završnog turnira. Do tog pothvata im je potrebna još jedna pobjeda. Partizan su do slavlja vodili McCalebb sa 18 poena, Marić sa 16 te Vesely sa 14 poena. Goste je predvodio bivši 'cibos' Anderson sa 13 poena.

U španjolskom ogledu dva najveća rivala Barcelona je svladala usred Madrida domaći Real 84:73 te su tako poveli u seriji 2:1. U redovima Reala briljirao je hrvatski reprezentativac Ante Tomić koji je predvodio svoju momčad sa 23 postignuta koša i tri skoka, no nije mogao sam. Kod Barcelone najviše koševa je postigao Navarro 24, a vrlo dobri su bili Lakovič sa 13 koliko i Mickeal.