NAKON PRODUŽETKA

Orlandu pripala bitka za Floridu

19.03.2010 u 10:16

U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta sinoć su odigrane samo dvije utakmice. Orlando je bio bolji od Miamija 108:102, a Dnver je nadigrao New Orleans 93:80

U floridskom derbiju NBA lige košarkaši Orlando Magica svladali su kao gosti Miami Heat sa 108:102 nakon produžetka.

Gosti iz Orlanda 4:45 minuta prije kraja četvrte četvrtine imali su 12 koševa prednosti (88-76), ali su se u samoj završnici morali boriti za produžetak. Miami je poveo 95:93, no Jameer Nelson je uspio izjednačiti da bi Dwyane Wade upropastio napad Heata za pobjedu. Tri minute prije kraja produžetka domaći su bili u minimalnoj prednosti (100:99), ali do kraja su ubacili još samo dva poena. Susret je odlučio Rashard Lewis tricom 28 sekundi prije kraja kojom je postavio konačnih 108:102. Magic je predvodio Vince Carter sa 27 koševa, Lewis je dodao 24 uz 11 skokova, dok je Wade za Heat ubacio 36 poena uz 10 skokova i 7 asistencija.

Prema trenutačnom stanju na ljestvici, Orlando i Miami bi se mogli susresti u prvom krugu doigravanja, Magic je za sada drugi, a Heat sedmi u Istočnoj konferenciji.

Vodeći sastav skupine Northwest i drugi na Zapadu, Denver Nuggetsi ostvarili su još jednu pobjedu svladavši u svojoj dvorani New Orleans Hornetse sa 93:80. Carmelo Anthony je uz 26 koševa ostvario i najbolji učinak karijere po broju skokova, imao ih je čak 18, dok su u sastavu gostiju najefikasniji bili Darren Collison i Marcus Thornton sa po 15 ubačaja.