Knicksi zaustavili pobjednički niz Mavericksa

• Autor: Hina
  • 14.3.2010 12:10:35
  • 14.3.2010 12:02:56

U najgorem nastupu ove sezone u subotu domaći Dallas Mavericksi su izgubili 128-94 od prosječnih New York Knicksa i tako dopustili da im niz od 13 uzastopnih pobjeda bude prekinut. Ovo je prvi poraz Mavericksa u gotovo mjesec dana.

'Igrali smo lošu obranu. A bili smo loši i u napadu', izjavio je trener Mavericksa Rick Carlisle.

Bill Walker je zabio 23 koša za Knickse koji su imali četiri igrača s učinkom od najmanje 20 koševa i koji su se ovom pobjedom osvetili Mavsima za poraz od 128-78 iz siječnja.
Nijemac Dirk Nowitzki, jedna od svjetlijih točaka Dallasa, postigao je 20 pogodaka uz 12 skokova.

New York nije pobijedio u Dallasu od 16. prosinca 1999., ali sinoć nisu ni u jednom trenutku gubili, imali su šut 56 posto iz igre, uključujući 16 od 30 trica.

Harrington je zabio 10 koševa u manje od četiri minute da bi povećao vodstvo na dvoznamenkasti broj na početku druge četvrtine. Tracy McGrady je ubacio svih svojih 11 koševa u trećoj četvrtini koja je završila s prednošću Knicksa od 91-66.

Wilson Chandler je zabio 22 koša, rookie Toney Douglas 21, a David Lee je dodao 15 uz 11 skokova za Knickse, koji su izgubili 15 od zadnjih 16 susreta s Dallasom. Među Mavericksima, Jason Kidd je zabio 15 koševa.

U Houstonu su Rocketsi bili bolji od New Jersey Netsa 116-108. Argentinac Luis Scola je zabio 44 koša uz šut 20 od 25 za Rocketse. Courtney Lee je postigao 24 pogotka za Netse (7-59) koji su izgubili četiri utakmice zaredom i pokušavaju izbjeći najgori rekord u NBA povijesti.