NLB LIGA

Cedevita tricama 'ubila' Zagreb

06.02.2010 u 16:45

U susretu 20. kola regionalne košarkaške NLB lige, Cedevita je kao domaćin svladala Zagreb CO sa 100-88 (35-17, 20-25, 24-21, 21-25) dok je Zadar deklasirao Helios 111:65

Ključ pobjede Cedevite leži u nevjerojatnom tricaškom danu, jer su protiv Zagreba ubacili čak 23 trice od čeka Baždarić čak sedam iz deset pokušaja.

Momčad Cedevite odigrala je odlično prvu četvrtinu kada su do devete minute napravili prednost od 30:7, no 'mravi' se nisu predali već su se uspjeli vratiti na zaostatak 44:40, no više od toga nisu uspjeli.

Ponovno se domaćinima otvorila trica, prednost Cedevite se popela na dvoznamenkasti broj i povratka za Zagreb više nije bilo.

Cedevitu je predvodio raspoloženi Marino Baždarić sa 27 koševa, a najefikasniji u sastavu Zagreba bio je Luka Žorić također sa 27 poena.

Zagreb CO ovim je porazom uvelike smanjio svoje izglede za plasman na Final Four.

Nakon 20 kola Cedevita ima po 10 pobjeda i poraza, dok Zagreb CO ima 13 pobjeda i sedam poraza.

Košarkaši Zadra u 20. su kolu regionalne "NLB" lige kao gosti deklasirali Helios iz Domžala sa 111-65 (24-11, 28-16, 35-24, 24-14).

Zadrane je do pobjede predvodio Hrvoje Perić sa 19 poena, dok je bolji od ostalih u sastavu Heliosa bio Domen Lorbek sa 16 ubačaja.