Billups sa 39 koševa uništio Lakerse

• Autor: Hina
  • 6.2.2010 10:48:15
  • 6.2.2010 10:42:23

Denver Nuggetsi zahvaljujući Chaunceyu Billupsu i J.R. Smithu su u petak i nanijeli Los Angeles Lakersima poraz od 126-113

Billups je zabio 39 koševa, uključujući devet trica, dok je Smith dodao 27 koševa, kao zamjena za Anthonyja.

Billups je pogodio četiri trice zaredom u trećoj četvrtini kada su Nuggetsi preokrenuli rezultat 79-70, pet minuta prije kraja tog dijela utakmice, u vodstvo od 94-89 na početku zadnjeg dijela utakmice. Billups je treću četvrtinu završio s 21 pogotkom, što je najviše što su Lakersi dopustili nekom igraču otkako je Wilt Chamberlain zabio 23 u jednoj četvrtini dok je igrao za Philadelphia 76erse 1966.

Smith, čiji je prosjek 14.7 koševa po utakmici, preuzeo je igru u zadnjoj četvrtini dok se Billups odmarao prvih pet minuta. Smith je zabio 16 koševa u zadnjoj četvrtini sa šutom 7 od 10. Njegova trica minutu prije kraja dovela je Nuggetse u vodstvo 121-110.

Raspoloženi Billups je zadnju četvrtinu odigrao skoro bez zabijenog koša do polaganja 23 sekunde prije kraja. Ovo mu je najbolji učinak karijere, do sada mu je najbolji rezultat bio 37 pogodaka iz utakmice protiv Golden Statea.

Anthony, koji ima prosjek po utakmici 29.7 koševa, propustio je sedmu uzastopnu utakmicu zbog ozljede zgloba.

'Drago mi je da se ovo nije dogodilo u doigravanju', kazao je nakon utakmice trener Lakersa Phil Jackson.

U redovima Lakersa Kobe Bryant je zabio 33 koša, od kojih je 20 zabio u prvih 15 minuta.
Kod Nuggetsa nisu bili raspoloženi samo Billups i Smith. Chris Andersen je imao 15 skokova a Ty Lawson je zabio 13 koševa sa šutom 5 od 6.

Jackson je izjavio preokretanje rezultata u korist Nuggetsa u trećoj četvrtini izazvao četvrti prekršaj Bryanta.

'Imali smo vodstvo od devet razlike i činilo se da igramo dosta dobro kada je Kobe izašao zbog četvrtog prekršaja. To je promijenilo tijek utakmice', rekao je Jackson.

Pau Gasol je utakmicu završio sa 17 koševa i 17 skokova za Lakerse, a Shannon Brown je dodao 13 pogodaka.

U Bostonu su se Celticsi oporavili u zadnjoj četvrtini i svladali New Jersey Netse 96-87 u petak te tako nanijeli najlošijoj ekipi u NBA ove sezone 13. poraz.

Netsi su imali prednost od jednog koša u zadnjoj četvrtini, ali je Eddie House zabio svih svojih deset koševa u zadnjem dijelu utakmice i doveo Boston do pobjede.

Ray Allen je zabio 26 koševa u trećoj uzastopnoj pobjedi Celticsa.

Peti uzastopni poraz New Jerseya znači da je ta ekipa još više pokvarila svoj omjer pobjeda i poraza 4-45 ove sezone.

Prvo poluvrijeme pokazalo je slabu obranu Celticsa koji nisu pokazali nikakvu energiju do treće četvrtine.

U redovima Netsa najučinkovitiji je bio Brook Lopez s 19 pogodaka, a Darren Harris 17.