Atlanta pobjedom upozorila Celticse

• Autor: Hina
  • 30.1.2010 11:46:29
  • 30.1.2010 11:36:52

Atlanta Hawksi su u petak navečer pobijedili Boston Celticse 100-91 zahvaljujući Joeu Johnsonu koji je zabio 16 od ukupno 27 koševa u zadnjoj četvrtini

'To je sjajna uvertira u regularnom dijelu sezone, ali ne znači ništa,' rekao je Johnson. 'Moramo još puno toga napraviti i to znamo, ako želimo igrati protiv ove ekipe u doigravanju.'

Jamal Crawford je postigao 28 pogodaka za Hawkse a zahvaljujući njemu je njegova ekipa u poluvremenu vodila 53-41.

Celticsi su zaostajali 14 koševa,a li su imali učinak slobodnih bacanja 19 od 20 za rezultat 74-73.

Johnson je zabio 11 od prvih 15 koševa Hawksa i razlika je narasla na 89-79 pet minuta do kraja. Boston se približio na 93-88, ali je Crawford ukrao loptu i povećao razliku. Celticsov Paul Pierce je pogodio tricu za rezultat

97-91 54 sekunde prije kraja, ali je onda Johnson svojom tricom zapečatio rezultat.

Pierce je zabio 35 koševa dok je Kevin Garnett zabio samo 15 u petom porazu Bostona u zadnjih sedma utakmica.

U Clevelandu su Cavaliersi bili bolji od Indiana Pacersa 94:73. Shaquille O'Neal je zabio 22 koša u samo 16 minuta, LeBron James je također zabio 22 uz 13 asistencija i devet skokova, a Cavaliersi su stiugli do svoje sedme uzastopne pobjede.

U Oklahomi je zahvaljujući 30 pogodaka Kevina Duranta City Thunder svladao Denver Nuggetse 101:84 i tako prekinuo njegov pobjednički niz od devet utakmica.

U pobjedi Lakersa nad Philadelphia 76ers-ima od 99:91 Kobe Bryant je postigao 22 od svojih 24 pogotka u drugom poluvremenu. Španjolac Pau Gasol je zabio 19 koševa uz 10 skokova i aktualni prvaci NBA su popravili omjer pobjeda i poraza na gostovanjima na 4-2.

Chicago Bullsi su svladali New Orlenas Hornetse nakon produžetka 108:106.

Luol Deng je zabio 26 koševa, Derrick Rose je dodao 18, uključujući slobodna bacanja u produžetku i gostujući su Bullsi (23-22) okončali svoj gostujući niz od sedam utakmica petom uzastopnom pobjedom.