NBA

Pobjeda Toronta, dva koša Ukića

10.01.2009 u 10:22

Košarkaši Toronto Raptorsa upisali su treću uzastopnu domaću pobjedu. Nakon Houstona i Orlanda na parketu Air Canada Centra pao je i Memphis 103:82

Hrvatski košarkaš Roko Leni Ukić ponovo je dobio pristojnu minutažu, no nije bio previše šuterski raspoložen. Za 18 minuta postigao je dva koša, uz šut 1-6, te pritom upisao dva skoka, tri asistencije i dvije izgubljene lopte.

Nakon prve dvije izjednačene četvrtine, Raptorsi su utakmicu prelomili u trećoj i četvrtoj dionici. Na poluvremenu su imali tri koša viška, da bi do konca utakmice njihova prednost narasla na 21 koš.

Najbolji igrači u domaćim redovima bili su Chris Bosh (32 koša, 10 skokova) i Andrea Bargnani (21 koš, 8 skokova), dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Rudy Gay (22 koša) i Hakim Warrick (18 koševa). Za Toronto je to bila 16. pobjeda sezone uz 21 poraz i trenutačno drži 11. poziciju na Istoku, dok je Memphis sa skorom 11-26 deseta momčad Zapada.
Aktualni NBA prvaci zaronili su u krizu ubilježivši već četvrti uzastopni poraz. Na parketu Quicken Loans Arene izgubili su od Clevelena 83:98. Boston je uništio LeBron James sa 38 koševa, 7 skokova i 6 asistencija. Anderson Varejao je dodao 14 koševa i 9 skokova, a Mo Williams (13 koševa). Goste su predvodili Kevin Garnett (18 koševa, 15 skokova), Ray Allen (12 koševa) i Paul Pierce (11 koševa). Boston je otvorio sezonu sa 27 pobjeda i dva poraza, no nakon Božić upali su u crnu seriju i sa vodeće pozicije na Istoku pali su na treću poziciju sa skorom 29-9. Sada je prvi Cleveland sa 29 pobjeda i 6 poraza.

Identičan skor kao i Cleveland ima i Los Angeles Lakersi. Vodeća momčad Zapada u neizvjesnom susretu pobijedili su Indiana Pacerse 121:119. Lakerse je do pobjede vukao Kobe Bryant sa 36 koša, pri čemu je zabio posljednjih 11 koševa Lakersa na utakmici. Pau Gasol je dodao 21 koš i 11 skokova, a Bynum 20 koševa i 5 skokova.

U redovima Indiane najefikasniji su bili Danny Granger (28) i Troy Murphy (22). Lakersi vode na Zapadu sa 29 pobjeda i 6 poraza, dok je Indiana na 13. mjestu Istoka sa 13 pobjeda i 23 poraza.