LeBron pokazao Wadeu tko je 'gazda'

• Autor: Hina
  • 26.1.2010 12:03:55
  • 26.1.2010 11:39:33

LeBron James pokazao je sinoć da je bolji od Dwayna Wadea kada je to bilo najpotrebnije. James je pogodio pobjednička slobodna bacanja 4 sekunde prije kraja nakon što je ukrao loptu Wadeu i tako doveo Cleveland Cavalierse do pobjede 92:91 u gostima nad Miami Heatom u ponedjeljak.

'Obojica smo odigrali dobru utakmicu', rekao je James koji je utakmicu završio s 32 koša i devet skokova u petoj uzastopnoj pobjedi Cavsa

Wade je također zabio 32 koša za Heat uz 10 skokova, ali je u drugom poluvremenu imao samo dva koša, uz šut 1-8, a i promašio je posljednju loptu uz zvuk sirene.

Wade je do poluvremena zabio 30 koševa, a James 24 dok je Heat bio u vodstvu. Međutim, utakmica se preokrenula. Kada su obje ekipe bile na 91 koš Wade je promašio dva slobodna bacanja 41 sekundu prije kraja, ali je uspio blokirati Jamesa.

Nakon toga, loše je bacio loptu prema Udonisu Haslemu koju je onda ukrao James. King James se zaletio na polaganje, ali se onda sudario s Wadeom i Quentinom Richardsonom. Wade je čudno pao, a James je dobio udarac u glavu i trebalo mu je nekoliko minuta da dođe sebi i nakon toga zabije pobjednička slobodna bacanja.

Shaquille O'Neal je postigao 19 pogodaka za Cleveland, dok je Daniel Gibson dodao 15. Jermaine O'Neal je 'ubacio' 18 za Miami (23-20), a Michael Beasley je završio sa 16 koševa.

Utah Jazz je sinoć bio bolji od Phoenix Sunsa 124:115, zahvaljujući Carlosu Boozeru koji je zabio 21 koš uz 20 skokova, i rookieju Wesleyu Matthewsu koji je 10 od svoja 21 koša zabio u zadnjoj četvrtini te tako 'izvukao' Jazz iz zaostatka od 17 koševa.

Goran Dragić je predvodio Sunse sa 32 koša, od kojih je šest trica. Steve Nash je imao 15 asistencija i tako postao osmi igrač u povijesti NBA koji je prešao brojku od 8.000 asistencija.

U Denveru su Nuggetsi svladali Charlotte Bobcatse 104:93. Chauncey Billups je postigao 27 pogodaka uz 11 asistencija, Aaron Afflalo je zabio 24 i Nuggetsi su uspjeli nadoknaditi nedostatak najboljeg Carmelo Anthony u sedmoj pobjedi.

Stephen Jackson je ubacio 22 koša za gostujuću Charlotte koja je izgubila tri uzastopne utakmice.