NBA LIGA

Bobcatsi razvalili Miami sa 39 koševa razlike

21.01.2010 u 11:24

U noći s utorka na srijedu na rasporedu je bilo novo kolo NBA lige. Najzanimljivije je bilo u Denveru gdje su domaći Nuggetsi slavili tek nakon produžetka protiv Golden Statea, dok je Charlotte razvalio Miami

Charlotte Bobcats stigli su u srijedu do šeste uzastopne pobjede svladavši Miami Heat 104-65 predvođeni Stephenom Jacksonom koji je zabio 24 koša i Geraldom Wallaceom (20 koševa i 10 skokova).

Ova pobjeda s 39 razlike najveća je u povijesti kluba.

'Bili smo sjajni', izjavio je trener Bobcatsa Larry Brown.

Nazr Mohammed je dodao 16 pogodaka i 10 skokova za pobjedu Bobcatsa. Dwyane Wade i Dorell Wright postigli su svaki po 16 pogodaka za Miami (21-20) koji je imao šut svega 29 posto iz igre.

'Imamo jako, jako jako ružnu stranu i ina je večeras pokazala svoje lice', kazao je trener Heata Erik Spoelstra.

Igrači Charlotte su pogodili 14 od 17 šuteva za svoj rekord od 82 posto šuta iz igre i za vodstvo 38-17 nakon prve četvrtine. Jackson i Raymond Felton pogodili su sva četiri šuta iz igre dok je Mohmmed pogodio četiri od pet.

Jackson je zabio 18 koševa, Felton svih 14 do poluvremena a razlika je narasla na 61-34.

U Denveru su Nuggetsi svladali Golden State Warriorse nakon produžetka 123:118.
Chauncey Billups je zabio deset od ukupno 37 koševa u produžetku, Carmelo Anthony je dodao 23, uključujući i dva slobodna bacanja 12 sekundi prije kraja i Nuggetsi (27-14) su pobijedili četvrti put zaredom.

Monta Ellis je postigao 39 pogodaka uz 10 asistencija, dok je Corey Maggette dodao 33 uz devet skokova u četvrtom porazu Warriorsa (12-28) u zadnjih pet utakmica.

Australac Andrew Bogut zabio je 27 koševa uz 12 skokova i odveo Milwaukee Buckse do pobjede nad Toronto Rapotorsima od 113:107.

Iako je Raptorse predvodio Chris Bosh s rekordnih 44 pogodaka i 12 skokova nisu uspjeli pobijediti Buckse na njihovom terenu.

U Detroitu su Pistonsi predvođeni sjajnim Rodneyem Stuckeyem i s njegovih 27 pogodaka stigli do svoje četvrte pobjede u pet utakmica i to nad Boston Celticsima 92:86 kojima je to treći uzastopni poraz.