NBA

Pistonsi i 12. utakmicu zaredom bez pobjede

10.01.2010 u 10:43

Navijači Detroit Pistonsa došli su u Palace of Auburn Hills navijati protiv Allena Iversona, ali su slobodno mogli navijati i protiv svoje ekipe koja je izgubila od Philadelphia 76ersa.

Pistonsi su u subotu izgubili svoju 12. utakmicu zaredom kada su Philadelphia 76ersi - bez Iversona - vodili veći dio utakmice, pa čak i 26 koševa, i na kraju pobijedili 104-94.

Elton Brand je zabio 25 koševa za 76ers-e, kod kojih je šest igrača imalo dvoznamenkasti učinak te su Pistonsi produžili niz bez pobjede od 12. prosinca.

'Obeshrabrujuće je da nismo imali nikakva osjećaj za probleme u igri -nijednog - u prvom poluvremenu', izjavio je napadač Pistonsa Charlie Villanueva koji je zabio 19 koševa. Brand je bio aktivan, realizirao je 10 od svojih 16 šuteva u jendoj od najboljih utakmica sezone. Sixersi su imali šut 57 posto iz igre. Tayshaun Prince i branič Rodney Stuckey igrali su prvo poluvrijeme unatoč bolovima u koljenu ali se nisu vratili u drugom poluvremenu kada su Pistonsi zaigrali jače ali su se uspjeli približiti na samo sedma koševa razlike u zadnjih 90 sekundi. Andre Iguodala i Haićanin Samuel Dalembert zabili su svaki 16 koševa, Willie Green je dodao 15, a Lou Williams 14 za Sixerse.

Ben Gordon je postigao 20 pogodaka, uključujući 10-milijunti pogodak u povijesti NBA, pred kraj prvog poluvremena. Taj je koš zabijen 63 godine nakon prvog u profesionalnoj američkoj košarkaškoj ligi kojeg je 1. studenog 1946. u Torontu zabio Ossie Schectman, igrač New Yorka.

U Utahu su Jazzeri bili bolji od Dallas Mavericksa 111:93. Deron Williams se vratio na terene nakon dvije utakmice odsustva zbog ozljede ručnog zgloba i postigao je 20 pogodaka uz devet asistencija za Jazz. Dirk Nowitzki je zabio 29 koševa za domaćina Maverickse koji su igrali bez Josha Howarda i Drewa Goodena.

U Oklahomi je Kevin Durant zabio 40 koševa i ugrabio 12 skokova kojima je odveo Thunder City do pobjede nad Indiana Pacersima 108:102. To je sedam pobjeda Thundera u devet utakmica. Danny Granger je zabio 25 koševa za gostujuće Pacerse, koji su izgubili devet gostujućih utakmica u nizu.