NBA LIGA

Bullsi napokon prekinuli niz poraza

01.01.2010 u 11:23

Nakon loših zadnjih šest tjedana Chicago Bullsi su se na Staru godinu pretvorili u rijetke putne ratnike

Derrick Rose je zabio 22 koša u četvrtak, Joakim Noah je dodao 15 sa 21 skokom i Bullsi su prekinuli niz od osam poraza u gostima svladavši Detroit Pistonse 98-87.

'Nisam razmišljao o nizu', kazao je trener Bullsa Vinny Del Negro, čijem je klubu ovo tek treća pobjeda u gostima u 14 utakmica i prva od 14. studenoga u Washingtonu. 'Samo sam htio da pobijedimo. Ovo je bila dobra pobjeda za nas.'

Tyrus Thomas je ubacio 19 koševa, dok je John Salmons završio sa 17 za Bullse.

I dok su Bullsi prekinuli svoj loš niz, Pistonsi su došli do svog devetog uzastopnog poraza.
Rodney Stuckey je predvodio Pistonse (11-21) sa 22 koša, a Ben Gordon je dodao 21.

Denver je imao šut od 39 posto. Chicago je vodio pet koševa razlike u poluvremenu, a onda je Rose zabio osam koševa u trećoj četvrtini i povećao vodstvo na 69-56. Razlika se povećala na 87-67 sedam minuta prije kraja.

U Houstonu je Aaron Brooks zabio 30 koševa, uključujući šest trica za pobjedu Rocketsa nad Dallas Mavericksima 97-94.

Jason Terry je zabio 20 koševa, dok su Shawn Marion i Josh Howard dodali svaki po 16 koševa za Dallas, vodeći u Jugozapadnoj diviziji, za koji je njemački košarkaš zabio samo 11 koševa sinoć.

Dallas je došao na 97-94 44 sekunde prije kraja a Nowitzki je imao slobodno bacanje, ali je promašio kao i Jason Kidd (14 koševa) tricu u zadnjoj sekundi.