ZVIJEZDE U PUNOM SJAJU

Kobe ubojit, James i Chris Paul raznovrsni

30.12.2009 u 10:05

LeBron James je odigrao jednu od najgorih utakmica u napadu u utorak navečer, ali su ipak Cleveland Cavaliersi uz dobru obranu na kraju stigli do pobjede nad Atlanta Hawksima

Mo Williams je zabio 20 koševa, Delonte West je dodao 17 i Cavaliersi su držali Atlanta Hawkse bez postignutog pogotka gotovo devet minuta na početku zadnje četvrtine i na kraju ostvarili pobjedu u gostima od 95-84.

'To je ono što mi radimo. Obrambeno se zaključamo u zadnjoj četvrtini. Tada je utakmica odlučena,' izjavio je na kraju said James, treći strijelac lige koji je jučer uspio skupiti svega 14 pogodaka uz 10 asistencija i osam skokova.

Litvanac Zydrunas Ilgauskas zabio je 15 koševa, a Shaquille O'Neal deset za Cavse (25-8).

Za Hawkse je Jamal Crawford postigao 26 pogodaka, Josh Smith i Joe Johnson 15 svaki. Hawksi su zabili svega 10 koševa u zadnjih 12 minuta utakmice.

Cleveland je u zadnju četvrtinu donio prednost od 75-74 i jedino su njegovi igrači zabijali koševe u prvih 8:49 minuta zadnjeg dijela.

West (pet) i Williams (tri) kombinirali su se u šutu za seriju od 8-0 i vodstvo Cavsa od 83-74. S druge strane Hawksi su promašili 10 uzastopnih pogodaka i sva tri slobodna bacanja.

Hawksi su se dovukli do 89-84 zahvaljujući Crawfordu 54.7 sekundi prije kraja. Međutim Ilgauskas je zabio svoju četvrtu tricu prije nego je i West s tricom zapečatio pobjedu.

U Los Angelesu je Kobe Bryant zabio rekordnih 44 koša za ovu sezonu, uključujući i 17 u zadnjoj četvrtini uz 11 asistencija za pobjedu Lakersa nad Golden State Warriorsima od 124-118. To je sedma uzastopna pobjeda Lakersa nad Golden Stateom.

Španjolac Pau Gasol je također bio učinkovit i postigao je 27 pogodaka uz 12 skokova.

Corey Maggette je ubacio 25 koševa, a Monta Ellis 22 za Warriorse koji nisu uspjeli svladati Lakerse unatoč šutu iz igre od 56 posto.

U Houstonu su Rocketsi svladali New Orleans Hornetse 108-100. Aaron Brooks je zabio 27 koševa, Shane Battier je dodao 20, a njih su dvojica 'podijelili' deset od 12 trica Rocketsa te nadigrali izuzetno raspoleženog Hornetsa Davida Westa koji je zabio 44 koša uz 12 skokova.

Chris Paul je zabio 16 koševa a imao je i 11 skokova i 10 asistencija za svoj 11. 'triple double' u karijeri.