NBA LIGA

Baron Davis zaustavio Bostonov niz

28.12.2009 u 10:14

Baron Davis je šutom u zadnjoj sekundi donio u nedjelju pobjedu LA Clippersima od 92-90 nad Boston Celticsima i tako okončao njihov niz od devet pobjeda u gostima

Davis se pretvorio od potencijalne žrtve u heroja utakmice. Nakon što je omogućio tricu za Rasuala Butlera koja je donijela izjednačenje, napravio je prekršaj nad Rajonom Rondom na vrhu kruške 1.5 sekundu prije kraja. Međutim, igrač Celticsa je promašio oba slobona bacanja.

'Bio sam uvjeren u svoja slobodna bacanja, ali su bila prejaka', rekao je Rondo. 'Znao sam da će potražiti Barona ili Chrisa Kamana. Našli su Barona i on je pogodio'.
Kaman je postigao 27 koševa, dok je Davis završio utakmicu s 24 koša i 13 asistencija za Clipperse.

Rondo je zabio 20 koša za Celticse (23-6), koji su bez All-Star člana Paula Piercea (infekcija desnog koljena), ostali na vrhu Istočne konferencije.

Cleveland je zahvaljujući najkorisnijem igraču NBA LeBronu Jamesu svladao Houston Rocketse 108- 83- James je zabio 29 koševa, Mo Williams je dodao 20 i Cavaliersi su svladali gostujuće Rocketse u svojoj devetoj pobjedi u zadnjih deset utakmica.

Cavaliersi su vodili 51-48 u poluvremenu, a onda su 'eksplodirali' u trećoj četvrtini nadigravši goste 32-15.

James je zabio dvije trice, a Williams ga je slijedio s još tri u nizu u manje od tri minute i Cavsi su vodili 73-54. U zadnjoj četvrtini Cavsi su imali prednost od 82-63.

Aaron Brooks je postigao 23 pogotka za umorni Houston (18-13).

U Dallasu su Mavericksi bili bolji od Denver Nuggetsa 104-96. Drew Gooden je ubacio 19 koševa, Dirk Nowitzki 13 uz 11 skokova.

Kenyon Martin je postigao 18 pogodaka, a najbolji strijelac NBA Carmelo Anthony je dodao 16 za Denver.

Francuz Tony Parker je zabio 22 koša, Argentinac Manu Ginobili 17 za osmu pobjedu San Antonio Spursa u zadnjih deset utkamica i to 95-88 nad New York Knicksima.

David Lee je zabio 28 koševa uz 10 skokova za New York (11-19), kojem je ovo drugi poraz zaredom.