NLB - 14. KOLO

Pobjede Cedevite i Cibone, poraz Zadra

23.12.2009 u 22:07

U 14. kolu regionalne košarkaške lige NLB, Olimpija je porazila Zadar 84:77, Cedevita je bila bolja od Heliosa 92:81, a Cibona je stigla do pobjede kod Širokog 83:72

Zadar ove sezone pokazuje previše slabosti kada igra u gostima. Malo tko je vjerovao da mogu iznenaditi u Ljubljani. Olimpija je nanijela družini Zmage Sagadina peti poraz u sezoni te tako sačuvala svoju drugu poziciju (deseta pobjeda). Domaćin je slavio sa 84:77 (41:34), a najbolji kod slovenskog prvaka bili su Golubović (19 koševa i sedam skokova) i Đorđević (17 koševa). U redovima Zadra najviše su se istaknuli Car (19 koševa i šest skokova), Perić (17 koševa i šest skokova) i Ružić (12 koševa).

U drugom hrvatsko-slovenskom okršaju Cedevita je nadigrala Helios iz Domžala. U dvorani Sutinska Vrela nakon četrdeset minuta bilo je 92:81 (38:42), a gosti su slomljeni tek zadnjih deset minuta. Kod pobjednika najefikasniji su bili Baždarić s 25 i Žižić (7 skokova) s 24 koša, a kod gostiju je najviše ubacio Delič (17). Bila je to šesta pobjeda Cedevite, a Helios je ostao na tri trijumfa.

Cibona se nije poskliznula kod Širokog. Iako u financijskim problemima 'vukovi' su upisali 12. pobjedu u natjecanju te čvrsto drže vrh. Hrvatski predstavnik slavio je sa 83:72 (34:33). Cibonu su do pobjede vodili Gordon (17 koševa, 9 asistencija i 6 skokova) i Tomas (17 koševa i 5 ukradenih lopti). Najefikasniji kod domaćina s 19 koševa bio je Štemberger (7 asistencija).