Sacramento nadoknadio minus od 35 koševa

• Autor: Hina
  • 22.12.2009 11:04:21
  • 22.12.2009 10:34:23

Sacramento Kings uspjeli su pretvoriti jedna od najgorih početaka u svojoj povijesti u najbolji mogući završetak u ponedjeljak navečer kada su u gostima svladali Chicago Bullse 102:98

Kingsi su uspjeli nadoknaditi gubitak od 35 koševa u drugom poluvremenu, što se nije u NBA dogodilo u zadnjih 35 godina. Tyreke Evans je zabio 23 koša za pobjedu Kingsa.

Wow, to je sve što mogu reći, ovo je bilo ludo', rekao je Evans nakon što je sam nadigrao Bullse 9:3 u zadnjih 2 minute. "To je bilo čudesno, nismo se prestali boriti. Nikada nisam bio dio ekipe koja se ovako uspjela vratiti."

Ovo je drugi najveći povratak u NBA povijesti nakon Utah Jazza koji su u studenom 1966. uspjeli nadoknaditi gubitak od 36 koševa u utakmici s Denverom koju su na kraju dobili 107:103.

Bullsi su u prve tri četvrtine kontrolirali utakmicu. Na poluvrmenu su vodili 67:43, potom i 79:44, ali tada su stali.

'Opustili smo se', izjavio je Deng. 'Zabili smo previše koševa i opustili smo se u obrani, a oni su počeli pogađati'.

Kingsi su u zadnjih deset minuta nadirali domaćine sa 33:10. u zadnjoj četvrtini. Nakon takvog obrata Chicago je čak imao prigodu i za izjednačenje,  ali Rose nije bio precizan. Udrih je domaćinima zadao odlučujući udarac s linije slobodnih bacanja, nakon što je na njemu načinjen prekršaj.