EUROCHALLENGE

Sigurne pobjede Zagreba i Cedevite

15.12.2009 u 19:35

Hrvatski predstavnici u Eurochalleneu su bili uspješni i u četvrtom kolu su upisali po drugu pobjedu. Zagreb je svladao Kijev 71:61, a Cedevita Proteas 100:82

Nakon teškog poraza u Francuskoj od Roannea, pred košarkašima Zagreba stajao je imperativ pobjede nad Kijevom u četvrtom kolu jer bi se u suprotnom ukrajinska momčad odvojila od 'mrava' na ljestvici.

Igrači trenera Bajramovića shvatili su koliko je važna pobjeda nad Kijevom, te su na krilima briljantnih Simona i Tomića došli do pobjede 71:61. Cijelu utakmicu 'mravi' su bili u vodstvu, a jedinu crnu rupu imali su krajem treće četvrtine, kad su gosti napravili mini seriju te su se približili na 52:48.

Zato su u posljednjoj četvrtini igrači Zagreba ubacili u višu brzinu i došli do sigurne i uvjerljive pobjede 71:61. Junaci slavlja bili su Kruno Simon koji je, uz 29 poena, imao još šest skokova i tri asistencije, a odličnu partiju je pružio i Ante Tomić sa 18 poena, 16 skokova i četiri asistencije. Kod gostiju iz Kijeva istakao se Lukašov sa 19 poena i sedam skokova.

Nešto kasnije do pobjede je stigla Cedevita. Ona je ugostila ciparski Proteas kojeg je porazila s 100:82.

Do drugog trijumfa u natjecanju domaćina su vodili Žižić (28 koševa i 12 skokova), Baždarić (22 koša, 4 skoka i 5 asistencija) i Mobley (16 koševa), a kod gostiju su se istakli Evtimov (19 koševa) i Taylor (17 koševa i 6 skokova).