KRALJ U FORMI

James se naljutio i otpuhao Oklahomu

14.12.2009 u 09:50

LeBron James zabio je u ovoj sezoni rekordna 44 koša za pobjedu Cleveland Cavaliersa nad Oklahoma City Thunderom od 102:89 u nedjelju

Zadnja četvrtina u kojoj su Cavsi imali 14-0 zahvaljujući Jamesu i šutu s pola terena Moa Williamsa konačno im je donijela nedostižnu prednost pred Thunderom koji je pobijedio u prošle dvije utakmice.

Williams je zabio osam koševa, uključujući dvije trice, a James šest dok su Cavaliersi držali Thunder bez pogotka više od šest minuta.

James je ubacio pet trica i imao sedam skokova i šest asistencija te četiri ukradene lopte za vodeće u Centralnoj diviziji koji su u prvom poluvremenu gubili osam koševa. Mo Williams je zabio 22 koša za Cavse.

U redovima Oklahome najučinkovitiji je bio Kevin Durant s 29 pogodaka, dok je Jeff Green zabio 26 koša.

U ostalim utakmicama odigranim u nedjelju Atlanta Hawks je svladala New Jersey Nets 130:107, Miami Heat je na domaćem terenu izgubio od Memphis Grizzliesa 90:118, kao i Los Angeles Clippersi od San Antonio Spursa 90:115.

Najbolji osobni rezultat u sezoni je u Miamiju upisao igrač Mamphisa Rudy Gay s 41 košom, dok je Marc Gasol dodao 16 pogodaka i 15 skokova. Gay je tako postao četvrti igrač koji je od siječnja 2007. u utakmici protiv Miamia u regularnom dijelu sezone upisao 40 pogodaka.