NBA LIGA

Ukić protiv bivšeg kluba odigrao utakmicu sezone

10.12.2009 u 10:07

Milwaukee Bucksi pobijedili su Toronto 117-95, no najbolja vijest je ta da je Roko Leni Ukić napokon proigrao. U pobjedi Milwaukeeja protiv svoje bivše momčadi Ukić je ugradio 17 poena

Jedini hrvatski košarkaš u NBA ligi Roko-Leni Ukić odigrao je svoju najbolju utakmicu dosadašnjeg tijeka sezone u 117-95 pobjedi Milwaukee Bucksa protiv njegove bivše momčadi Toronto Raptorsa.

Ukić je napokon dobio značajniju minutažu, te je za 25 minuta ubacio 17 koševa (šut iz igre 5-9, trica 2-5, slobodna bacanja 5-6) uz dva skoka i četiri asistencije.

'Uvijek kada igram protiv svoje bivše momčadi imam veći motiv, ali ovoga puta nije samo to bilo u pitanju. Dosada ove sezone nisam dobio pravu priliku, pa sam želio odigrati dobro kako bih i ubuduće dobivao veću minutažu', rekao je Ukić po završetku susreta.

I trener Bucksa Scott Skiles priznao je da je Ukić i u ranijim utakmicama mogao igrati više.
'Vjerojatno sam mu i ranije mogao dati više prilike za igranje, ali nakon ove utakmice sigurno je zaslužio da više računam na njega. Dobro je kontrolirao loptu, pogađao šuteve, a ima i zavidnu brzinu', kazao je Skiles koji je u prvih 20 utakmica sezone Ukiću ukupno dao tek 66 minuta na parketu.

Najbolji strijelac Bucksa bio je Brandon Jennings sa 22 poena, dok je Raptorse predvodio Chris Bosh sa 26 ubačaja i 10 skokova.

Prvaci Los Angeles Lakersi ostvarili su 10. uzastopnu pobjedu svladavši na svom terenu Utah Jazz sa 101-77. Susret je bio izjednačen u prve tri četvrtine, da bi Lakersi posljednjih 12 minuta odigrali nevjerojatno dobro i dobili taj period igre sa 28-6 otvorivši ga serijom 20-0. Kobe Bryant (27) i Pau Gasol (19, 12 skokova) bili su najbolji kod prvaka, dok je Deron Williams (17) bio najefikasniji u redovima Jazza.

Houston Rocketsi na svom su terenu svladali Cleveland Cavalierse sa 95-85 ponajprije odličnom igrom u obrani. Aaron Brooks (27) i Trevor Ariza (26) predvodili su Rocketse, a LeBron James (27) Cavse.