BORBENI NURKIĆ

Evo na koji je bizaran način zvijezda iz BiH ostala bez dva zuba

27.02.2017 u 14:58

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, koji je nedavno iz Denvera prešao u Portland, neće po dobrome pamtiti utakmicu na gostovanju protiv Toronto Raptorsa

U posljednjoj četvrtini utakmice, u kojoj je Toronto pobijedio 112:106, 22-godišnji Nurkić je u pokušaju da dođe do lopte dobio od igrača Toronta PJ-a Tuckera udarac po licu, nakon čega je neko vrijeme proveo ležeći na parketu. Udarac se nije činio toliko snažan, ali očito je pogodio gdje nije trebao…

Kada se podigao, shvatio je kako je ostao bez dva zuba koja je odmah predao liječničkom timu Portlanda te nakon toga nastavio igrati kao da se ništa nije dogodilo. Nakon toga se požalio i jednom od sudaca, pokazavši mu da je u tom duelu ostao bez dva zuba jer očito nije bio zadovoljan njihovom odlukom da mu dosude - osobnu pogrešku. Kako je to izgledalo, pogledajte OVDJE

Dodajmo kako je Nurkić na parketu proveo 21 minutu, a za to vrijeme upisao je osam koševa i četiri skoka.

Nema sumnje da će 213 cm visoki Nurkić, kada sanira probleme sa zubima, odsada igrati sa štitnikom za zube koji je postao zaštitni znak velikog broja NBA zvijezda.

Kako je 127 kilograma teški Nurkić ostao bez dva zuba, pogledajte u videoprilogu.