ABA LIGA

Cedevita jedva pobijedila makedonske Sokole

24.02.2017 u 23:11

Košarkaši Cedevite u prvom su dvoboju 24. kola regionalne ABA lige na svom terenu jedva pobijedili makedonski sastav Karpoš Sokole 81:77

Cedevita je uspavano ušla u utakmicu iako je protiv istog ovog suparnika ranije u sezoni doživjela neočekivani poraz u Skoplju. Karpoš je uveo utakmicu u svoj ritam i povela 20:11 u prvoj četvrtini. Ipak, ponajviše zahvaljujući energičnom Marku Arapoviću Cedevita je uhvatila priključak u drugoj četvrtini, a u trećoj napokon stigla i do vodstva.

Kada je prednost domaćih sredinom posljednjeg dijela narasla na 69:62 činilo se kako je otpor gostiju napokon slomljen, ali Šepa i Labović su tricama ekspresno vratili Karpoš u igru, a utakmica je bila otvorena sve do minutu i pol prije kraja kada je bilo 78:77. Krušlin je tada pogodio tricu za 81:77, a u sljedećem napadu Trajkovski nije uspio odgovoriti pa je hrvatski prvak stigao do očekivanog uspjeha.

Marko Arapović sa 16 i Miro Bilan s 14 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Dragan Labović s 27 i Dominik Mavra s 18 koševa predvodili Karpoš.

Cedevita je druga na ljestvici s 18 pobjeda i šest poraza, dok je Karpoš deveti s omjerom 9-15.

Ranije u petak Zadar je u posljednjem susretu su 23. kola izgubio na gostovanju kod Partizana u Beogradu 86:87.

Tri kola prije kraja prvenstva Zadar je posljednji s omjerom 7-16, koji imaju i Mornar i Krka, dok je Partizan treći sa 17-6. Na vrhu je Crvena zvezda s 22-1.