PRESUDILI IM SUCI

Drama u Beogradu; Zadar promašio tricu za pobjedu protiv Partizana

24.02.2017 u 20:52

Košarkaši Zadra u susretu su 23. kola regionalne ABA lige izgubili u dramatičnoj završnici na gostovanju kod Partizana u Beogradu 86:87

Zadrani su u Beogradu odigrali odličnu utakmicu, ali u neizvjesnojzavršnici domaćin je djelomično i uz pomoć sudaca stigao do minimalne pobjede.

Naime, u posljednje dvije minute gotovo sve dvojbene odluke otišle suna stranu Partizana, a Zadrani se najviše mogu potužiti na dubiozni peti prekršaj Vladoviću na Birčeviću kod rezultata 83:80 38 sekundi prije kraja. Činilo kako je igrač Partizana čisto izgubio loptu, a onda su se oglasili suci i dodijelili mu dva slobodna bacanja koja je od i realizirao za 85:80.

Ipak, Zadrani su stigli nadomak pobjede jer je Maj Kovačević pogodio dvije vezane trice, dok je Franklin promašio dva slobodna bacanja za Partizan, pa je 10 sekundi prije kraja Zadar poveo 86:85.Nažalost, Partizan je nakon minute odmora odigrao akciju za svog centra Lukovića koji je zakucao za 87:86, a u preostalom vremenu Kovačević je stigao do još jednog šuta za tricu, ali nije bio precizan.

Youtube Autor: Youtube

Boris Barać s 27 i Maj Kovačević sa 16 koševa predvodili su Zadar, dok su Stefan Birčević s 26 i Uroš Luković s 21 košem bili najefikasniji kod Partizana.

Tri kola prije kraja prvenstva Zadar je posljednji s omjerom 7-16, koji imaju i Mornar i Krka, dok je Partizan na diobi drugog mjesta s Cedevitom sa 17-6. Na vrhu je Crvena zvezda s 22-1.