EUROLIGAŠKIH MINUS 26

Ciboni u Italiji i peti poraz sezone

03.12.2009 u 22:26

Cibona je protiv Siene upisala i drugi uvjerljivi poraz, no za razliku od zagrebačkog debakla, na gostujućem parketu bilo je 'samo' minus 26. Talijani su pobijedili 90:64

Košarkaši Cibone u 6. su kolu skupine A Eurolige izgubili na gostovanju u Sieni od Montepaschija sa 64:90 (19:18, 17:16, 17:29, 11:27). Najefikasniji u sastavu Cibone bili su Lukša Andrić sa 14 i Marko Tomas sa 10 koševa, dok su Montepaschi predvodili Terrell McIntyre i Romain Sato sa po 15 ubačaja.

Za razliku od prvoga susreta ovih momčadi kada je Cibona u Zagrebu pretrpjela najveći poraz u povijesti u europskim kupovima (40:85), hrvatski prvak je u Sieni prvih 20 minuta odigrao na ravnopravnoj razini s jednom od najboljih europskih momčadi, te je na poluvrijeme otišao s prednosti 36:34.

Nažalost, talijanski prvak je u trećoj četvrtini pojačao obranu, te za samo osam minuta serijom 26-8 praktički riješio utakmicu povevši 60:44. Do kraja utakmice razlika se samo povećavala i završilo je s visokih 26 pogodaka viška za Montepaschi.

Nakon šest kola Cibona je posljednja na ljestvici s jednom pobjedom i pet poraza, dok Montepaschi ima pet pobjeda i jedan poraz. U 7. kolu Cibona će na svom parketu ugostiti dosad neporaženu Barcelonu.