22. TRIPLE DOUBLE

Westbrook zabio za pobjedu i sustigao Larryja Birda na vječnoj listi!

24.01.2017 u 12:40

Playmaker Russell Westbrook je sinoć stigao do svog 22. triple-doublea u sezoni i 59. u karijeri, a njegovi Oklahoma City Thunder su sa 97:95 pobijedili Utah Jazz. Još jedna čudesna Westbrookova predstava u kojoj je zabio ključni koš za pobjedu svoje momčadi...

Westbrook je zabio 38 koševa uz deset skokova i deset asistencija i tako se izjednačio na petom mjestu s legendarnim Larryjem Birdom na NBA listi svih vremena triple-doubleova. Sljedeći na vječnoj ljestvici je Wilt Chamberlain sa 78 triple-double učinaka, a ako Westbrook ovako nastavi za 2-3 sezone očekuje se da postane četvrti igrač u NBA povijesti koji je ostvario više od 100 takvih učinaka.

Rezultat je bio izjednačen na 95:95 10.5 sekundi prije kraja, a Westbrook je pogodio koš za pobjedu protiv rivala u sjeverozapadnoj diviziji. 'Nitko ne može ostati vruć cijelu utakmicu kao što Russell može i zbog toga toliko vjerujem u njega', kratko je rekao trener Thundera Donovan. Junak zadnje četvrtine bio je Steven Adams koji je odigrao sjajnu obranu i koji je zakucao za vodstvo Oklahome od 93-90 minutu prije kraja. On je utakmicu završio sa devet koševa i šest skokova.

181

Triple Double učinci svih vremena * 1. Oscar Robertson 181 * 2. Magic Johnson 138 * 3. Jason Kidd 107 * 4. Wilt Chamberlain 78 * 5. Larry Bird 59 * Russell Westbrook 59

Miami Heat je sinoć prekinuo niz od sedam pobjeda Golden State Warriorsa svaladavši ih sa 105-102, a junak utakmice bio je Dion Waiters koji je pogodio tricu u zadnjoj sekundi.  Osim toga, Waiters je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 33 pogotka.  Kevin Durant je predvodio Warriorse sa 27 pogodaka, dok je Stephen Curry gotovo upisao triple-double sa 21 košem, 10 skokova i osam asistencija. Klay Thompson je dodao 22 koša.

Oklahoma City Thunder vs Utah Jazz - Full Game Highlights | January 23, 2017 | 2016-17 NBA Season Autor: youtube.com

New Orleans Pelicans su uspjeli pobijediti aktualne NBA prvake Cleveland Cavalierse sa 124-122, iako su igrali bez svoje zvijezde Anthonyja Davisa.  To je peti poraz za Cleveland u sedam utakmica a nije im pomoglo ni to što je Kyrie Irving zabio 49 koševa. Pelicans (18-27) su imali prednost od 70-50 na poluvremenu i vodili su sa 17 razlike na početku zadnje četvrtine, a predvodio ih je Terrence Jones sa 36 koševa, dok je Jrue Holiday unacio 33 koša uz deset asistencija. U trećoj četvrtini Irving preuzima kontrolu, zabija 19 koševa a Cavaliersi nadigravaju Pelicanse sa 36-24 i smanjuju zaostatak na 94-86. No, pelicansi otvaraju zadnju četvrtinu s tri trice i odvajaju se.  LeBron James je za Cavse upisao triple-double sa 26 pogodaka, 12 asistencija i 10 skokova, Kevin Love je dodao 22 koša i 16 skokova.  San Antonio Spurs su sa 112-86 bili bolji od Brooklyn Netsa. Najbolji strijelac Brooklyna bio je Isaiah Whitehead koji je utakmicu završio sa 19 pogodaka, a Sean Kilpatrick je ubacio 17. Bojan Bogdanović je u 22 minute zabio pet koševa te dodao tri skoka i dvije asistencije. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je igrao 16 minuta i u tom je vremenu zabio dva koša i upisao četiri skoka i dva bloka.  Patti Mills je prevodio Spurse sa 25 pogodaka.