ABA LIGA

Cedevita i Zadar doživjeli poraze na gostovanjima

22.01.2017 u 23:21

Košarkaši Cedevite doživjeli su drugi poraz u dva dana, nakon što su u subotu izgubili utakmicu hrvatskog prvenstva na gostovanju u Splitu, u nedjelju ih je u Novom Mestu porazila i slovenska Krka sa 90-86 (19-27, 31-17, 26-16, 14-26) u dvoboju 19. kola ABA lige

Slovenska momčad je ovom pobjedom prekinula niz od deset uzastopnih poraza u regionalnom natjecanju, prvenstveno zahvaljujući izrazito lošoj igri Mršićeve momčadi u drugoj i trećoj četvrtini, u kojima je hrvatski prvak izgubio prednost stvorenu u prvih deset minuta (27-19).

Ipak, od -16 (60-76) na početku posljednje četvrtine, Cedevita se u 37. minuti uspjela vratiti do izjednačenja (81-81), ali je hrvatski prvak u završnici propustio priliku za pobjedu.

Marko Luković je sa 24 koša i sedam skokova bio najbolji igrač Krke. Cedevitine strijelce je sa 22 koša predvodio Ryan Boatright, Luka Babić je ubacio 13, a Miro Bilan 12 koševa.

Kako je prethodno Zadar poražen na gostovanju kod Mega Leksa sa 75-92, a u subotu je Cibona pred svojim navijačima izgubila od Union Olimpije (68-79), hrvatski su predstavnici 19. kolo završili s tri poraza.

Cedevita je ostala na trećem mjestu, jer je u nedjelju i Budućnost poražena na gostovanju kod Mornara. Cibona je peta, a Zadar je pao na 13. pretposljednje mjesto ljestvice ABA lige.