I BOGDANOVIĆ ZAPAŽEN

Sjajni Zubac upisao svoj prvi double-double u NBA ligi

18.01.2017 u 10:19

Ivica Zubac je sinoć upisao svoj prvi double-double u NBA zabivši 11 koševa i ugrabivši 13 skokova u porazu Los Angeles Lakersa od Denver Nuggetsa, dok je Bojan Bogdanović je u porazu svojih Brooklyn Netsa od Toronto Raptorsa zabio 11 koševa.

LA Lakers su izgubili kod kuće sa 121:127 od Denver Nuggetsa iako su uspjeli nadoknaditi zaostatak od čak 19 razlike u zadnjoj četvrtini. Ivica Zubac je odigrao 26 minuta, to mu je najdulja minutaža u NBA, i to je dobro iskoristio.

Zabio je 11 koševa i ugrabio 13 skokova uz jednu asistenciju i tri bloka. Nikola Jokić je predvodio Nuggetse sa 29 pogodaka, 15 skokova i tri bloka, a u trećoj je četvrtini zabio 15 koševa i u tom dijelu utakmice Los Angeles zaostaje 17 koševa. Denver (17:23) je na kraju prve četvrtine vodio sa 40:26 i nakon toga nisu više ni jednom gubili. Međutim Lakersi (15:31) se bude u zadnjoj četvrtini, rade seriju od 11:2 i smanjuju vodstvo Denvera na 116:114 oko tri minute do kraja.

Gotovo dvije minute do kraja Jordan Clarskon pogađa tricu i smanjuje zaostatak na jedan koš. No, Denver se opet brzo odvaja na pet koševa. Williams je utakmicu završio sa 24 koša za Lakerse, a Nick Young je dodao 22.

Zubac, kojem je ovo tek 11. NBA utakmica, double-doubleu je dodao i jednu asistenciju te tri bloka.

Toronto Raptors su u New Yorku sa 119:109 bili bolji od Brooklyn Netsa. Iako je Toronto poveo na početku utakmice zahvaljujući seriji od 11:0, zbog loše obrane Netsi preuzimaju kontrolu nad utakmicom i vode s tri razlike na kraju prve četvrtine. Na kraju prvog poluvremena Netsi još uvijek imaju prednost od tri koša.

No treća četvrtina donosi nove Raptorse, nadigrali su Brooklyn sa 34:24 i vode sa sedam razlike na početku zadnje četvrtine zahvaljujući šutu iz igre od 67 posto. Najbolji strijelac Raptorsa bio je DeMar DeRozan sa 36 pogodaka, 11 skokova i šest asistencija.

Bogdanović je odigrao 20 minuta za Brooklyn i uz 11 koševa ugrabio je tri skoka te tome dodao jednu ukradenu loptu. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je u 13 minuta ubacio devet koševa te upisao pet skokova i jednu asistenciju. Najučinkovitiji kod Netsa bio je Brook Lopez sa 28 pogodaka.

Ivica Zubac Autor: YouTube

Rezultati:

Miami Heat - Houston Rockets 109:103

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 109:119 (Bojan Bogdanović je igrao 20 minuta za Brooklyn i upisao 11 koševa, tri skoka i jednu ukradenu loptu; Justin Hamilton je odigrao 13 minuta za Brooklyn i upisao devet koševa, pet skokova i jednu asistenciju)

Chicago Bulls - Dallas Mavericks 98:99

San Antonio Spurs - Minnesota Timberwolves 122:114

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 121:127 (Ivica Zubac je odigrao 26 minuta za LA Lakers i upisao 11 koševa, 13 skokova, tri bloka i jednu asistenciju)