NAJLOŠIJI SKOR U POVIJESTI

Netsi i službeno najgora NBA momčad ikad

03.12.2009 u 13:07

New Jersey Netsi su u srijedu upisali neslavni rekord u NBA ligi doživjevši od Dallas Mavericksa 18. uzastopni poraz od početka sezone, 117:101

Netsi su tako prestigli Miami Heat u sezoni 1988/89. i LA Clipperse iz 1999. koji su doživjeli 17 uzastopnih poraza.

'Nema riječi kojima bih ovo mogao opisati', izjavio je posramljeni branič Netsa Devin Harris nakon što je postigao 17 koševa.

New Jersey će imati drugu priliku da okonča ovaj crni niz u petak protiv gostujućih Charlotte Bobcatsa pod vodstvom novog trenera Kikija Vandeweghea koji je dužnost preuzeo nakon što je u nedjelju smijenjen Lawrence Frank.

Međutim, Chris Douglas-Roberts, koji je predvodio Netse sa 24 pogotka, tvrdi da novi trener ne znači nužno i bolje rezultate.

Netsi su dobro počeli utakmicu i prva četvrtina je završila neodlučeno 28:28, ali su Mavericksi dobili zalet i pogodili 17 od 19 šutova i u drugoj četvrtini došli do vodstva 49:22, a onda na odmor otišli s rezultatom 77:50.

Mavsi su imali prednost 105:78 u zadnjoj četvrtini.

Erick Dampier i Jason Terry su zabili po 18 koševa za Dallas, dok je Jason Kidd dodao 16 pogodaka, osam skokova i 10 asistencija. Dirk Nowitzki je zabio 24 koša.

U Atlanti su Hawksi bili bolji od Toronto Raptorsa 146:115. Al Horford je zabio 24 koša, a devet je igrača imalo dvoznamenkasti učinak za pobjedu Hawksa s najvišim rezultatom od 1993.

U Clevelandu je Zydrunas Ilgauskas postigao 14 koševa za svoj rekord u NBA - 724 utakmice - i za pobjedu Cavaliersa nad Phoenix Sunsima 107:90.

LeBron James je dodao 12 pogodaka, uz osam skokova i 10 asistencija, a Cavsima je ovo peta pobjeda u šest utakmica. Channing Frye je ubacio 22 koša za gostujući Phoenix.