DVOBOJ BABE I DURANTA

Evo kako je Hrvat Bogdanović poslao NBA zvijezdu 'po ćevape'!

23.12.2016 u 10:00

NBA prvaci iz 2015. godine Golden State Warriors pobijedili su Brooklyn Netse Bojana Biogdanovića sa 117:101, a hrvatski košarkaš je u 25 minuta - koliko je igrao - zabio 12 koševa i upisao tri skoka. Sjajan je Bogdanović bio u prvoj četvrtini u kojoj se nadigravao s ponajboljim NBA igračem Kevinom Durantom...

Nets su imali prednost od 16 koševa na poluvremenu (65-49) zahvaljujući šutu iz igre od 48 posto i 45 posto s linije trice. U prvoj četvrtini Kevin Durant, kojeg je čuvao naš Bojan Bogdanović, sjajno ga se riješio dirblingom nakon kojeg je asistiraso u stilu playmakera. Video pogledajte OVDJE

Nešto kasnije, pred kraj prve četvrtine, Bojan Bogdanović - Babo na jedan način mu se osvetio jer ga je sjajno digao na fintu ili kako bi u njegovu rodnom Mostaru rekli - poslao ga po ćevape. Finta je bila učinkovita jer je Durant skočio u prazno nakon čega je Babo hladno ubacio tricu! U video prilogu na 1:30 minuti vidi se taj duel...

Brook Lopez, koji je utakmicu završio sa 28 pogodaka, u prvom je poluvremenu zabio 23. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 18 minuta, zabio dva koša i ugrabio četiri skoka.

No drugo poluvrijeme ponudilo je posve drugačiju priču. Golden State je zabio prvih 12 koševa treće četvrtine, a onda su to protegnuli na seriju od 24-5 kojom su pokrili zaostatak iz prvog poluvremena i došli u vodstvo od 73-70.

Na početku zadnje četvrtine Warriors su poveli sa 88-84. Tri minute prije kraja Nets su bili blizu na 92-88, ali onda su se Warriorsi odvojili.

Najučinkovitiji kod gostiju bio je Kevin Durant koji je utakmicu završio sa 26 pogodaka, devet skokova i sedam asistencija, Klay Thompson je dodao 23 pogotka, Steph Curry 15 uz sedam asistencija, a Zaza Pachulia je upisao double double sa 15 koševa i 14 skokova.

New York Knicks su sa 106-95 bili bolji od Orlando Magica i ni u jednom trenutku nisu bili u opasnosti.

U prvoj četvrtini Knicks su vodili sa 27-19 i nakon toga im se Orlando više nije približavao. Kyle O’Quinn je za New York ugrabio 16 skokova, najviše u karijeri, a tome je dodao i 14 pogodaka.

Najbolji strijelac za goste bio je Derrick Rose sa 19 pogodaka, Carmelo Anthony je dodao 15 kao i Willy Hernangomez.

Orlando su predvodili Serge Ibaka sa 23 pogotka i Evan Fournier sa 21. Mario Hezonja i Damjan Rudež su odigrali po minutu svaki za Orlando bez učinka.

Miami Heat je sa 115-107 pobijedio Los Angeles Lakerse nakon što su Lakersi ispustili vodstvo od čak 19 koševa iz prvog poluvremena.

Kod Miamija su najbolji bili Justise Winslow i Hassan Whiteside sa 23 koša, dok je Lakerse predvodio Lou Williams sa 27 pogodaka, a Nick Young je ubacio 20. Ivica Zubac nije igrao za Lakerse.

12. New Orleans 31 10 21
13. Minnesota 28 9 19