Prkačin se vratio, Zagreb pobijedio

• Autor: Borut Šips
  • 6.12.2009 10:24:06
  • 1.12.2009 17:06:15

Zagreb je u drugom kolu košarkaškog EuroChallenge kupa na svom parketu svladao ciparski Keravnos rezultatom 79:73 i tako izjednačio omjer pobjeda i poraza na 1:1

Ciprani su vodstvo zadržali do poluvremena, da bi u prvoj akciji treće četvrtine Zagreb preuzeo vodstvo koje do kraja utakmice nije ispuštao. Trener Bajramović napokon je odlučio rotirati igrače, a iako nije pronašao pravu kemiju na terenu, uspio je upisati prvu europsku pobjedu u sezoni. Keravnos je minutu i pol prije kraja došao do na samo jedan pogodak razlike, no Zagrebovi bekovi u završnici su pogodili sedam od osam slobodnih bacanja i iščupali vrijednu pobjedu.

Kod domaćina zbog crijevne viroze nije igrao Luka Žorić, ali taj nedostatak pokrio je vrlo agilni i potpuno spremni Nikša Prkačin (devet koševa, pet skokova, dvije ukradene lopte i dvije asistencije), dok je najučinkovitiji bio Kruno Simon sa 19 koševa i devet skokova. U redovima ciparske momčadi najefikasniji je bio Carmelo Lee sa 18 koševa.

Sljedeći europski nastup Zagreb ima 8. prosinca na gostovanju kod Roanne.

Najbolji igrač i kapetan Zagreba Kruno Simon nakon dvoboja nije bio pretjerano zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi.

'Istina, Keravnos nije momčad koja bi nam trebala stvarati probleme, no mi se još nismo potpuno oporavili od teškog poraza od Cibone. To je bio razloga za slabiji ulazak u utakmicu, ali na vrijeme smo stisnuli u obrani i preuzeli inicijativu. Još smo malo u šoku od Cibone, no pobjeda nad Heliosom bi nas potpuno vratila u život.'