NBA LIGA

Dario Šarić u gostujućoj pobjedi Sixersa sudjelovao sa 13 koševa

09.12.2016 u 09:52

Philadelphia 76ersi su sinopć konačno upisali pobjedu, sa 99:88 bili su bolji od New Orleans Pelicansa i to na njihovom terenu tako da su prekinuli niz od čak 23 poraza u gostima.

Mladi Šibenčanin Dario Šarić je odigrao 25 minuta i zabio 13 koševa te dodao pet skokova i jednu asistenciju. Šarić je u trenucima kada je bilo najvažnije ubacio osam koševa u nizu odvevši svoju momčad do vodstva od deset koševa razlike nešto manje od četiri minute prije kraja utakmice.

Philadelphiju je predvodio Turčin Ersan Ilyasova sa 23 pogotka, a Španjolac Sergio Rodriguez je ubacio 16.

Pelicansi su postali prva momčad koja je kod kuće izgubila od Sixersa od 20. siječnja kada se to dogodilo Orlandu.

Joel Embiid je ubacio 14 koševa uz četiri bloka te tri ukradene lopte, a Nik Stauskas je također dodao 14 koševa.

Kod Pelicansa najbolji je bio Anthony Davis koji je utakmicu završio sa 26 koševa i 11 skokova, a Langston Galloway je dodao 19.

Chicago Bulls su sinoć konačno prekinuli niz od 13 pobjeda u gostima San Antonio Spursa svladavši ih sa 95-91.

San Antonio je izbrisao zaostatak od 18 koševa u trećoj četvrtini na samo četiri u zadnjim minutama, ali nije im pomoglo.

Kawhi Leonard je predvodio 24 koša za San Antonio, a Patty Mills je dodao 16 koševa od čega su četiri trice iz šest pokušaja. Bivši član Bulla Pau Gasol je ubacio 13 koševa uz 10 skokova u prvoj utakmici u Chicagu otkako je potpisao za San Antonio na ljeto.

Najbolji strijelac Bullsa bio je Dwayne Wade sa 20 pogodaka, a Jimmy Butler je zabio svih svojih 13 koševa za Chicago u drugom poluvremenu, dok je Rajon Rondo dodao 12 koševa, devet asistencija i 10 skokova.

Golden State Warrior su sa 106-99 svladali Utah Jazz, a Stephen Curry je zabio 26 koševa.

Golden State Warriors je kontrolirao utakmicu od početka do kraja. Curry je zabio 14 koševa u seriji od 29-1 kojom su Warriorsi poveli sa 29-5. Jedino vodstvo Jazza na utakmici bilo je na samo početku kada je imao prednost od 4-2. Golden State je na poluvremenu vodio sa 65-46, a u drugom dijelu utakmice Jazz se približio i to na pet koševa na početku zadnje četvrtine, no onda je Kevin Durant zatvorio utakmicu sa 11 koševa u tom zadnjem dijelu.

Durant je utakmicu završio sa 21 pogotkom i 11 skokova za Golden State.

Centar Jazza Rudy Gobert je ubacio 20 koševa i ugrabio 17 skokova, Joe Ingles je dodao 21 koš, a Shelvin Mack 19.

13. Phoenix 22 6 16
14. Minnesota 22 6 16