MINUS 22

Oslabljena Cibona bez šanse na Tenerifima

07.12.2016 u 23:24

Košarkaši Cibone u oslabljenom su sastavu otputovali na dvoboj 8. kola skupine D košarkaške Lige prvaka na Tenerife te su u srijedu doživjeli očekivan poraz od domaće momčadi Iberostar Tenerife koja je bila bolja sa 106:84 (21-21, 27-17, 36-19, 22-27).

Cibona je u ovoj utakmici bila bez četvorice igrača iz startne petorke, Ante Žižića, Željka Šakića, Nebojše Joksimovića i kapetana Marina Rozića, a na put nije išao ni glavni trener Damir Mulaomerović, umjesto kojeg je momčad vodio Ivica Burić.

Cibona je uspjela održavati rezultatsku ravnotežu do posljednje dvije minute druge četvrtine, koju je španjolska momčad završila s deset koševa prednosti (48:38). Otpor 'vukova' slomljen je u trećoj dionici, u kojoj je domaća momčad stigla i do +28 (80:52), a početkom posljednjeg dijela i do najvećih +31 (90:59). Ipak, Cibona je do kraja dvoboja uspjela ublažiti poraz.

U zagrebačkoj momčadi najbolji su bili Reynolds sa 19, Slavica sa 16 te Bošnjak sa 10 koševa, dok je strijelce domaće momčadi predvodio White sa 21 košem.

Nakon osam kola Cibona je na pretposljednjem mjestu u skupini s učinkom 2-6, koliko imaju i šesti Mega Leks i posljednji Mornar. Vodeći Tenerife ima šest pobjeda uz dva poraza, kao i talijanski Avellino.

U 9. kolu Cibona će 13. prosinca ugostiti Mega Leks.