RASPOLOŽENI BABO I ŠIŠI

Za povijest; Klay Thompson ubacio 60 koševa za 29 minuta!

06.12.2016 u 10:00

Bojan Bogdanović i Dario Šarić su sa 18, odnosno sa 17 koševa odigrali još jednom odlične utakmice za svoje momčadi, no unatoč tome Brooklyn Nets i Philadelphia 76ers su upisali poraze. No, zvijezda večeri bio je igrač Warriorsa Klay Thompson koji je u 29 minuta ubacio čak 60 koševa

Od Brooklyna su sinoć bolji sa 118:113 bili Washintgon Wizards, a Bojan Bogdanović – Babo je zu 28 minuta zabio 18 koševa, ugrabio tri skoka i upisao dvije asistencije.

Washington Wizards su u trećoj četvrtini izbrisali prednost Brooklyn Netsa s poluvremena na pravivši seriju od 13-0.

Nakon što su imali prednost od 15 koševa na poluvremenu, Netsi su zaostajali šest u zadnjoj četvrtini da bi osam minuta prije kraja izjednačili na 93-93. U sljedeće četiri minute četiri puta su momčadi izjednačavale rezultat.

No, onda je pogodak Trevora Bookera doveo Netse opet u vodstvo od 106-104, prvo nakon treće četvrtine. Ali na to Wizardsi odgovaraju s tricama Bradleya Beala i Johna Walla, te zakucavanjem Walla i vode sa 112-106. Netsi su smanjili tu razliku na tri koša 19 sekundi prije kraja, ali to nije bilo dosta.

Brook Lopez je bio najučinkovitiji u redovima Borooklna sa 25 pogodaka i šest skokova te pet asistencija. Sean Kilpatrick je dodao 21 koš.

Washington je do pobjede predvodio John Wall sa 25 pogodaka, dok su Otto Porter Jr. i Bradley Beal ubacili svaki po 18 koševa.

Od Philadelphije su sinoć bilji bili Denver Nuggets koji su slavili sa 106:98.

Dario Šarić – Šiši je odigrao još jednu dobru utakmicu, u 24 minute zabio je 17 koševa, uz osam skokova i jednu ukradenu loptu, no to nije bilo dosta za 76erse. Imao je šest ubačaja iz 12 pokušaja iz igre i tri trice iz šest pokušaja. Osim njega po 17 koševa zabili su i Sergio Rodriguez i Ersan Ilyasova.

Wilson Chandler je zabio svih svojih 10 koševa za Denver u zadnjoj četvrtin, Jameer Nelson je pogodio ključno polaganje nakon što je ukrao loptu u zadnjim sekudnama, a Will Barton je pogodio tricu 49 sekundi prije kraja zahvaljujući kojoj su se Nuggetsi odvojili na 103-96.

Kod Denvera najbolji je bio Danilo Gallinari sa 24 pogotka.

Najuvjerljiviju pobjedu sinoć su upisali Golden State Warriorsi koji su sa 142:104 razbili Indiana Pacerse i to zahvaljujući Klayu Thompsonu koji je u 29 minuta zabio čak 60 koševa. Tako je postao prvi igrač u povijesti NBA koji je u manje do 30 minuta zabio toliko koševa, a drugi iza Kobea Bryanta koji je za Los Angeles Lakerse u sezoni 2005/2006. zabio 62 koša na jednoj utakmici (Dallas) u tri četvrtine.

Osim njega, Kevin Durant je dodao 20 koševa, a Stephen Curry 13 za Warriorse koji imaju omjer pobjeda i poraza 18-3.

Dodajmo još kako su - Oklahoma City Thunderi slavili na gostovanju kod Atlanta Hawksa 102:99, a Russell Westbrook ostvario je šesti triple-double učinak u nizu (32 koš, 13 sk, 12 as) čime je došao na samo jedan od Michaela Jordana koji ih upisao sedam triple-double učinaka zaredom 1989. godine.

Najnapetiju utakmicu sinoć odigrali su Memphis Grizzlies i New Orleans Pelicans. Nakon dva pdoružetka slavili su Memphis Grizzlies sa 110 -108. Do pobjede ih je predvodio Marc Gasol koji je upisao triple double sa 28 pogodaka, 11 skokova i isto toliko asistencija. Troy Daniels je zabio 29 koševa za Memphis. Pelicanse su predvodili Anthony Davis a 28 koševa i 17 skokova te Langston Galloway sa 26 pogodaka.

13. Phoenix 20 6 14
14. Minnesota 20 6 14