NBA LIGA

Pogledajte Šarićevu varku zbog koje je Šveđanin završio na podu

04.12.2016 u 09:43

Dario Šarić je upisao treći double-double ove sezone zabivši 21 koš uz 12 skokova u porazu Philadelphia 76ersa od Boston Celticsa, a najučinkovitiji u porazu Brooklyn Netsa bio je i Bojan Bogdanović sa 24 koša, dok je Dragan Bender u porazu Phoenix Sunsa od Golden State Warriorsa zabio deset koševa.

Šarić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, upisao je još jedan double-double, treći ove sezone, zabivši 21 koš i ugrabivši 12 skokova te dvije asistencije i jednu ukradenu loptu u 27 minuta koliko je proveo na terenu. Unatoč tome, njegovi 76ers-i su tijesno sa 106-107 izgubili od Boston Celticsa.

Boston su predvodili Isaiah Thomas i Avery Bradley. Thomas je ubacio 37 koševa, a Bradley 20.

Šarić je 34.6 sekunde prije kraja utakmice zabio koš za 100-100. Nakon toga Thomas pogađa za vodstvo Celticsa i par slobodnih bacanja, ali onda Ersan Ilyasova, koji je utakmicu završio sa 18 koševa, zabija dvije trice u zadnje 2.8 sekunde.

'Više sam se pripremao za ovu utakmicu. Igrao sam loše zadnjih pet ili šest utakmica. Sada ću dati sve od sebe da igram najbolje što mogu i pokušat ću pomoći momčadi', kazao je nakon utakmice Šarić, s koje će ostati zapamćen i detalj kada je na iz ravnoteže izbacio Šveđanina Jonasa Jerebkoa i natjerao ga da padne na stražnjicu.

'Pred kraj je odigrao stvarno dobro. Osjećao je igru. Mislim da mu je to najbolja utakmica kao 76er-a', kazao je nakon utakmice trener Brown.

Bojan Bogdanović je bio najučinkovitiji u porazu svojih Brooklyn Netsa od 103-112 od Milwaukee Bucksa.

Brooklyn Nets su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 16 koševa iz treće četvrtine, ali ipak nisu uspjeli pobijediti Buckse.
Gubeći 16 razlike, Nets nisu odustajali i dobili su treću četvrtinu sa 32-25 tako da su na početku zadnje četvrtine zaostajali samo tri koša. Sean Kilpatrick ih je predvodio u trećoj četvrtini zabivši u tom dijelu utakmice 13 od svojih ukupno 19 koševa.

Par trica Brooka Lopeza doveo je Netse na 94-92 u zadnjoj četvrtini, ali su Bucksi na to odgovorili serijom 11-1 i poveli sa 103-95 pred kraj utakmice i preuzeli kontrolu nad igrom do kraja.

Zadnja četvrtina je donijela 12 izmjena vodstva prije nego su se Bucksi odvojili. Netsi su u drugom poluvremenu zabili 63 koša.

Bojan Bogdanović je bio najučinkovitiji u redovima Brooklyna, u 32 minute zabio je 24 koša uz dva skoka i tri assitencije. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je odigrao 18 minuta,a li bez pogodaka.

Netsi su ograničili Giannisa Antetokounmpoa na 16 koševa, dok je najbolji strijelac Bucksa bio John Henson sa 20 pogodaka.

Golden State Warriors su uvjerljivo sa 138-109 pobijedili Phoenix Sunse. Do pobjede je ih je odveo Stephen Curry sa 31 pogotkom, dok je Klay Thompson ubacio 27, a Kevin Durant 20. Kod Sunsa najbolji je bio Eric Bledsoe sa 27 pogodaka, a Devin Booker je dodao 20 koševa. Dragan Bender je odigrao 24 minute i u tom je vremenu zabio deset koševa uz četiri skoka i jednua asistenciju.

Toronto Raptors su sinoć sa 128-84 pobijedili Atlanta Hawkse i ta pobjeda sa 44 razlike najveća je u povijesti kluba. DeMar DeRozan zabio je 21 koš za pobjedu, a Kyle Lowry je dodao 17 za Toronto.

Rezultati:

Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets 112:103 (Bojan Bogdanović je igrao 32 minute za Brooklyn i zabio 24 koša, upisao dva skoka i jednu asistenciju; Justin Hamilton je igrao 18 minuta za Brooklyn, bez pogodaka, tri skoka i jedna asistencija)
Charlotte Hornets - Minnesota Timberwolves 120:125 (produžetak)
Toronto Raptors - Atlanta Hawks 128:84
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 106:107 (Dario Šarić je igrao 27 minuta za Philadelphiu, zabio je 21 koš, upisao 12 skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)
Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 103:100
Dallas Mavericks - Chicago Bulls 107:82
Utah Jazz - Denver Nuggets 105:98
Portland Trail Blazers - Miami Heat 99:92
Golden State Warriors - Phoenix Suns 138:109 (Dragan Bender je igrao 24 minute za Phoenix, zabio je 10 koševa, upisao četiri skoka)

12. Denver 20 7 13
13. Minnesota 20 6 14