ABA LIGA

Cedevita skoro prokockala +26; a onda ipak rutinski slavila

04.12.2016 u 08:20

U dvoboju 12. kola regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su u Zagrebu slavili protiv Union Olimpije 102:87 (31:23, 28:16, 12:27, 31:21)

U 19. minuti imali su 26 poena prednosti (59:33) i na veliki odmor otišli su s vodstvom 59:39.

Olimpija je treću četvrtinu dobila 27:12 i na kraju treće četvrtine prednost domaćina iznosila je samo pet poena (71:66), s tim da su gosti na trenutak bili i na samo -3.

No, petorka u sastavu Katić, Krušlin, Musa, Arapović, Žganec ponovno je preuzela kontrolu utakmice. Igrači s klupe napravili su prednost u drugoj četvrtini, a igrači s klupe naposljetku su i osigurali pobjedu.

Cedeviti su četiri minute u četvrtoj četvrtini trebale da se ponovno odvoji na velikih 87:68, a novog povratka Olimpije nije bilo.

U dresu pobjednika Džanan Musa upisao je 27 poena (šut za dva 6/9, šut za tri 4/5), četiri skoka i dvije asistencije. John Shurna dodao je 13 poena i tri skoka, Toni Katić 12 poena i četiri asistencije, Miro Bilan 11 poena i pet skokova, a Filip Krušlin utakmicu je završio s 10 poena, pet skokova i pet asistencija.

Kod Olimpije je Nikola Janković upisao 20 poena i devet skokova, a Brandon Jefferson ubacio je 19 poena.

'Zasluženo smo pobijedili. Bila je to utakmica s nekim jako dobrim trenucima, no treća četvrtina pokvarila je cjelokupni dojam. U drugo poluvrijeme smo ušli opušteno, a igrači Olimpije odigrali su dobru treću četvrtinu. Mi smo tada napravili dosta grešaka. Koncetrirali smo se na vanjski šut i šutirali smo 0/9 za tricu u toj četvrtini. Petorka koja je u drugoj četvrtini napravila razliku je utakmicu završila autoritativno i s odličnom obranom', rekao je nakon utakmice trener Cedevite Veljko Mršić