NBA LIGA

Uvjerljive pobjede Orlanda i Utaha

27.11.2009 u 10:02

Na rasporedu NBA lige bile su tek dvije utakmice - Orlando je na gostovanju pobijedio Atlantu 93:76, dok je Utah slavio protiv Chicaga 105:86

U derbiju divizije Southeast u prvoj četvrtini gledali smo ravnopravnu igru, no ostatak dvoboja u potpunosti je pripao Orlandu koji je na krilima Dwighta Howarda i Vincea Cartera lako stigao do 12. pobjede sezone i vodeće pozicije u diviziji Southeast. Atlanta je lovila osmu uzastopnu domaću pobjedu na otvaranju sezone, što bi bio najbolji učinak u posljednjih 15 godina, no nije uspjela. Howard je ubacio 22 koša, uz 17 skokova, dok je Carter dodao 21 koš i 9 skokova. Odličan je bio i Anthony Johnson sa 17 koševa. U domaćim redovima najefikasniji je bio Joe Johnson sa 22 koša.

U drugom susretu večeri također nije bilo previše drame. Utah je sav posao obavila već do poluvremena otišavši na odmor sa 17 koševa razlike (57:40), a drugi dio bio je tek rutinski odrađivanje posla. Junak utakmice bio je Carlos Boozer koji je postigao 28 koševa uz sjajan šut 12-14. Dodao je i 8 skokova, 5 asistencija i 3 blokade. Deron Williams je postigao 21 koš, a Ronnie Brewer 15 koševa. Bullse su predvodili Luol Deng sa 26 koševa i 8 skokova. Bila je to osma pobjeda za Utah ove sezone te osmi poraz Chicaga.