NADIGRAO HEZONJU

Dario Šarić briljirao protiv Orlanda; navijači oduševljeni Hrvatom!

02.11.2016 u 13:21

Iako je u jučerašnjem okršaju između Philadelphia 76ersa i Orlando Magica bolji bio Orlando 103:101, Dario Šarić je nadigrao Marija Hezonju, zabivši 21 koš. Šarić je svojom igrom dokazao da bi mogao ući i u konkurenciju za najboljeg novaka godine (rookie)...

Hollis Thompson je bio najbolji strijelac Sixersa s 22 koša, a 22-godišnji Šibenčanin Šarić odigrao je 31,29 minuta i učinku od 21 koša dodao je tri skoka i asistenciju. Embiid je upisao svoj prvi double-double u karijeri s 18 pogodaka i 10 skokova. Mario Hezonja je u 12,11 minuta zabio samo dva koša uz skok i asistenciju. Damjan Rudež nije igrao za Orlando. Najučinkovitiji kod Orlanda bio je Nikola Vučević s 21 košem i 14 skokova, a Elfrid Payton je ubacio 19 koševa uz deset asistencija.

'Dario Šarić, dobrodošao u Ameriku', uzviknuo je komentator nakon što je Šibenčanin odigrao svoju najbolju NBA utakmicu.

Naravno, i navijači Sixersa oduševljeni su mladim Hrvatom u kojem vide igrača koji bi mogao biti jedan od ključnih u povratku ove franšize u vrh NBA lige.

76ers su imali rezultat 101-101 5,7 sekundi prije kraja, nakon što su vodili s čak 18 koševa u drugoj četvrtini, kada je T.J. McConnell napravio prekršaj na Sergeu Ibaki te je on zabio dva slobodna bacanja za pobjedu Orlanda.

Sixersi su otvorili večer serijom 10-0. Na kraju prve četvrtine su vodili  29-24, a na poluvremenu su tu razliku povećali na 14 koševa (57-43).

Philadelphia je imala šut iz igre 53,3 posto u prvom poluvremenu te  šest trica iz 11 pokušaja. No u trećoj četvrtini se Orlando budi i zabija 41 koš. Na početku zadnje četvrtine Magic je smanjio zaostatak na samo tri koša. Philadelphia je vodila 94-84 osam i pol minuta do kraja, ali Orlando nije posustao. Joel Embiid pogađa dva slobodna bacanja i Sixersi vode 101-97, ali nakon toga dva puta gubi loptu i Magic uspijeva izjednačiti 27 sekundi prije kraja.

Golden State Warriors su pobijedili Portland Trail Blazers 115-113, a do pobjede ih je vodio najkorisniji igrač lige Stephen Curry zabivši 28 koševa. Kevin Durant je dodao 20 koševa. Najbolji strijelac kod Portlanda bio je Damina Lillard s 31 pogotkom. Pobjedu su upisali i branitelji naslova Cleveland Cavaliers jer su slavili protiv Houston Rocketsa 128-120. James Harden je u porazu zabio 41 koš, a kod Clevelanda je najučinkovitiji bio Kyrie Irving s 32 pogotka, Kevin Love je dodao 24, a LeBron James 19.