NBA

Bucksi pali u produžetku, Ukić bez minutaže

26.11.2009 u 09:50

Ubačaj Michaela Beasleya u srijedu navečer, nakon što je vratio loptu u koš poslije promašaja Dwyana Wadea 1.6 sekundu do kraja, odvela je Miami Heat do dramatične pobjede 99:98 nad Orlando Magicom

'Samo sam radio što mi je D-Wade govorio da radim cijelu sezonu', rekao je Beasley, koji je utakmicu završio s 15 pogodaka i 12 skokova. 'Što se njega tiče to je bio loš put, ali ja sam skočio i vratio loptu u koš'.

Kod zaostatka od jednog koša Wade je prošao pokraj tri obrambena igrača prije nego je pokušao pogoditi koš s linije slobodnog bacanja ali je promašio. Međutim, ostavljen sam, Beasley je skočio i vratio loptu u koš. Orlando je prosvjedovao i tražio poništenje koša ali je odluka suca i rezultat su ostali i niz od pet pobjeda Magica je prekinut.

Wade je ubacio 16 od svojih 24 koševa u zadnjoj četvrtini dok se Miami (9-5) izvukao iz zaostatka od 11 koševa. James Jones je dodao 16 koševa.

Jason Williams je predvodio Orlando (11-4) sa 25 pogodaka, ali je promašio dva odlučujuća slobodna bacanja 9.7 sekundi prije kraja. Vince Carter je zabio 22, a Dwight Howard 12 koševa uz 16 skokova.

U Houstonu je Jason Kidd skočio na drugo mjesto svih vremena NBA-a po broju asistencija dok su njegovi Dallas Mavericksi svladali teksaške suparnike Rocketse 130:99 u srijedu.

Kidd je imao sedam asistencija zahvaljujući kojima je ukupan broj asistencija u njegovoj karijeri narastao na 10,337 te je tako prestigao Marka Jacksona (10,334) na listi, iako je još uvijek iza Johna Stocktona (15,806).

Jason Terry je zabio 27 koševa uz 10 asistencija dok je Dirk Nowitzki postigao 25 poena a Dallas je iskoristio seriju od 18:4 u četvrtoj četvrtini za stvaranje pobjedničke prednosti. Carl Landry je ubacio 24 koša, a Trevor Ariza dodao 20 za Rocketse (8-7)