NBA LIGA

Bogdanović zabija, ali Netsi gube; Šarić loš u katastrofi Sixersa

30.10.2016 u 10:23

Bojan Bogdanović zabio je 26 koševa i bio najbolji strijelac Netsa koji su izgubili od Bucksa. Dario Šarić utopio se u sivilu Sixersa koje je Atlanta razbila s 32 koša razlike...

Dario Šarić je krenuo u početnoj petorci Sixersa, na terenu je proveo 26 minuta i zabio pet koševa (šut za dva 1-6, trica 1-3) uz četiri skoka i dvije asistencije. No Sixersi su bili jednostavno loši, Atlanta Hawksi lako su ih pobijedili 104-72. Bilo je to 'klasično razbijanje', na kraju tih 32 koša razlike izgledaju još kao 'podnošljivi poraz' iako su Hawks na kraju prve četvrtine vodili s pet razlike, a na poluvremenu je ta razlika narasla na 53:39. Sixers su smanjili na minus 10 koševa (66:56) u trećoj četvrtini, ali se Atlanta uspjela vratiti i povećati prednost na 20 koševa na početku zadnje četvrtine i nije je ispuštala do kraja.... Joel Embiid i Sergio Rodriguez ubacili su po 14 poena za Philadelphiju, dok su Paul Millsap sa 17 koševa i Kyle Korver s 15 bili najefikasniji kod Atlante.

Sjajan ulazak u sezonu ima Bojan Bogdanović. Nažalost, njegovi su Brooklyn Netsi izgubili od Milwaukee Bucksa 110-108. Bogdanović, koji je utakmicu završio s 26 koševa, osam skokova i dvije asistencije, zabio je tricu za 108-108 11.6 sekundi prije kraja, ali umjesto da utakmica ode u produžetak, John Henson pogodio za pobjedu Milwaukeeja.

Gubeći 80:73 na početku zadnje četvrtine, Netsi su se 'probudili' i nadigrali Milwaukee sa 35:30 čime je utakmica postala neizvjesna na samom kraju. Osim Bogdanovića, Trevor Booker je zabio 14 koševa uz 14 skokova, dok je Jeremy Lin ubacio 12 uz 10 asistencija. Dvoznamenkasti učinak su imali i Sean Kilpatrick (15) i Luis Scola (14).

Kod Milwaukeeja najbolji je bio Rashad Vaughn koji je zabio 22 koša, od čega je šest trica iz 12 pokušaja. Antetokounmpo je dodao 21 koš, 11 skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i dva bloka.

Mario Hezonja
imao je skroman učinak u porazu svojih Orlando Magica od Cleveland Cavaliersa. Cavaliersi su slavili 105:99, a Hezonja je u 10 minuta koliko je proveo na terenu zabio tri koša i ugrabio četiri skoka. Damjan Rudež nije igrao.

Cleveland je imao čak 18 koševa prednosti koja se istopila u zadnjoj četvrtini na samo tri razlike tri i pol minute prije kraja. LeBron James je tada asistirao J.R Smithu koji pogađa tricu. Magic na to odgovara također tricom, ali Smith pogađa još jednom za prednost od 94:88.
Smith je utakmicu završio sa 16 koševa, a s dva slobodna bacanja 18.7 sekundi prije kraja utakmice doveo je Cavse u vodstvo od osam razlike.

Najučinkovitiji igrač utakmice bio je LeBron James s 23 koša kojima je dodao devet asistencija i šest skokova. Kyrie Irving je ubacio 20 koševa i četiri skoka, a Kevin Love 19 koševa i pet skokova.

Kod Orlanda najbolji je strijelac bio Evan Fournier koji je ubacio 22 koševa.