TIJESNO U SKOPLJU

Cedevita stigla do prve pobjede u Eurokupu

26.10.2016 u 21:35

Košarkaši Cedevite u svom su trećem ovosezonskom nastupu u Eurokupu ostvarili prvu pobjedu svladavši u srijedu na gostovanju u Skoplju MZT s 89:85 (26-26, 14-20, 22-21, 27-18)

Domaća momčad je bila bolja u prvom poluvremenu utakmice, u kojem su uspjeli stvoriti i 12 koševa viška (42:30), ali je momčad Veljka Mršića u nastavku uspjela nadoknaditi zaostatak te u uzbudljivoj završnici osigurati pobjedu.

Odlučujuće koševe je postigao najbolji Cedevitin strijelac Amerikanac Pierre Jackson s crte za slobodna bacanja 1,5 sekundi prije kraja, nakon što je Filip Krušlin skokom u napadu omogućio Cedeviti da do gotovo do isteka vremena zadrži loptu pri vodstvu 87:85.

Jackson, kojem je ovo bila druga utakmica u Cedevitinom dresu, dvoboj je završio s 29 koševa, 7 asistencija i 6 skokova. Filip Krušlin je ubacio 14 poena, a Marko Arapović 13 za pobjedničku momčad. Kod domaćina najbolji je bio Daniel Clark s 23 koša i 8 skokova.

Na ljestvici se Cedevita s posljednjeg, petog mjesta probila na treće sa četiri boda, koliko ima i Gran Canaria, ali uz utakmicu manje.

Sljedeću utakmicu u Eurokupu košarkaši Cedevite igrat će 9. studenoga, kad će u Domu sportova ugostiti ruski Nižnji Novgorod.