ABA LIGA

U šokantnoj završnici Krka odnijela pobjedu Cedeviti

23.10.2016 u 21:28

U 6. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova poražena od Krke sa 83:82. Iako su domaćini bili ti koji su vodili praktički cijelu utakmicu, gosti su uspjeli u završnici izvući pobjedu i to zahvaljujući greški Cedevite.

Naime, u zadnjoj minuti kod vodstva Cedevite 82:80 Miro Bilan je prvo promašio za domaćine, a Ronald Lee Curry nakon toga je promašio tricu za Krku. Međutim, gosti su skočili u napadu i pozvali timeout, a onda je Sandi Čebular na pet sekundi do kraja nagazio aut liniju.

Činilo se tako da je Cedevita nadomak pobjede, no domaćini su kod izvođenja iz auta na svojoj polovici terena izgubili loptu i Čebular je na pola sekunde do završetka pogodio za prednost gostiju 83:82.

Trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je potom timeout, no Bilan nije uspio zabiti sa zvukom sirene.

Za Cedevitu je danas debitirao Pierre Jackson i upisao devet poena, četiri asistencije i dvije ukradene lopte za 14 minuta. Zagrepčane su predvodili Karlo Žganec s 15 poena, Bilan s 13 poena, četiri skoka i tri asistencije te Luka Babić s 10 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok su najbolji kod gostiju bili Marko Luković (20 poena, 5 skokova i 4 asistencije), Žiga Dimec (17 poena i devet skokova), Matic Rebec (15 poena i 6 asistencija) te Čebular (16 poena, 4 skoka i 3 asistencije).