LOŠ ULAZAK U SEZONU

Cedevitina katastrofa kod Crvene zvezde

03.10.2016 u 22:56

U drugom kolu ABA lige Cedevita je doživjela i drugi poraz - u Pioniru je Crvena zvezda nadigrala hrvatskog prvaka 88:64

Prije početka sezone iz Cedevite su jasno poručili da žele osvojiti regionalnu ligu, ali su u novo prvenstvo ušli na loš način. Na otvaranju sezone na domaćem terenu ih je svladala Budućnost 80:70, a u novoj rundi uslijedio je još teži poraz od Crvene zvezde.

Beogradski sastav se pred oko šest tisuća svojih navijača relativno lako obračunao s Cedevitom koja nije imala rješenja za čvrstu obranu domaćina.

Prvu četvrtinu zvezdaši su dobili 15:7, a na odmor se otišlo s 38:32 za njih. Bio je to donekle prihvatljiv zaostatak za goste na odmoru, ali je u trećem periodu uslijedio potpun potop. Zvezda je tu dionicu dobila 28:12 (ukupno 66:44) i rutinski odradila zadnjih deset minuta za konačnih 88:64.

Najbolji kod pobjednika bili su Simonović sa 16 i Jenkins s 15 koševa, a u redovima Cedevite Musa je ubacio 12 te James 11 i Žganec 10 koševa.