PH U KOŠARCI

Cedevita pregazila Cibonu i stigla do tri meč-lopte

31.05.2016 u 22:50

Košarkaši Cedevite stigli su nadomak osvajanja trećeg uzastopnog naslova prvaka Hrvatske, oni su u drugoj utakmici finala doigravanja u utorak kao gosti u KC "Dražen Petrović" uvjerljivo svladali Cibonu sa 97:83 (32:25, 25:16, 24:19, 16:23) i tako poveli sa 2-0 u seriji koja se igra na tri pobjede.

Cedevita se vrlo rano odvojila na veliku prednost, već je tijekom druge četvrtine u nekoliko navrata imala po 14 koševa prednosti, da bi se na poluvrijeme otišlo s najvećih 16 razlike - 57:41.

Za razliku od prve utakmice igrane u nedjelju, kada je neizvjesnost trajala do same završnice, u drugom dvoboju ozljedama oslabljena Cibona, Nebojša Joksimović nije bio niti u zapisniku, Jasmin Hukić je bio na klupi, ali nije ulazio u igru, dok je Ante Žižić igrao usprkos bolovima u gležnju, nije mogla pružiti jači otpor raspucanoj Cedeviti.

U trećoj četvrtini razlika se penjala sve do najvećih 29 (78:49) kada je uslijedilo opuštanje u gostujućem sastavu što je Cibona iskoristila za ublaživanje poraza na konačnih 14 razlike.

James White
sa 19, Jacob Pullen sa 15 i Miro Bilan sa 14 koševa predvodili su Cedevitu, dok je Ivan Siriščević sa 25 ubačaja bio najefikasniji kod Cibone.

Treća utakmica igrat će se u petak (20 sati) u Domu sportova, a Cedevita će u slučaju pobjede osigurati naslov prvaka.